Wpis z mikrobloga

Mireczki, czy jestem w stanie kupić porządny #rower do 4000 zł, jeśli tak to podrzućcie propozycje. Wiem, że ma to być 29er na ramie XL, gdyż mam 190 cm wzrostu i 110 kg wagi i tyle. Jeśli chodzi o jazde, wiekszość czasu spedze w lesie, zdecydowanie bez skoków i innych salt. Kolor jest nieważny.
#mtb
  • 16
@jajecznicaZ5Jaj: chłopie, za 2,5k już kupisz sensowny sprzęt.
BTW - mam do sprzedania GT Karakorama z 2015 białego :)
29" rama XL (196cm here, 100kg), przerzutki 3x10, osprzęt Deore.
Coś mi w serwisie mówili tylko, że coś trzeba zrobić z przednim amorem, ale dokładnie nie pamiętam, bo to było rok temu i od tego czasu stoi.
@jajecznicaZ5Jaj: jeżeli szukasz czegoś do 4k, to może polece Tobie mój roczny rower. Kupiłem go 2 tygodnie temu od jakiegoś dzieciaka (50kg na 190 wzrostu). Problem w tym, że rama w rozmiarze L jest naprawdę duża i jeździ mi się niewygodnie, wole krótsze rowery na 27,5 kołach :) W sumie nie myślałem o sprzedaży ale na oku mam coś jeszcze innego ostatnio.
Rower marki NS więc nie do skatowania. Najnowsze standardy
@michaszekpetarda: teoretycznie rower posiadam, tyle że jest na 26 calach i rama jest z 2009 roku, ale 53 cm. Plusem jest regulowany mostek, także jeździ sie całkiem przyjemnie. Chciałbym jednak zasmakować czegoś konkretnego, są dwie opcje, naprawiam obecny i czekam na okazje lub po prostu teraz ogarniam coś nowego. W starym mam do wymiany tylny naped, korbe, komplet linek i siodło czyli koszt około 300/400 zł. Jeszcze kilka dni temu byłem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@michaszekpetarda: @vanschorst: @Flyhaba: ten RR560 ma fajny osprzęt (przynajmniej takie mam wrażenie) boli tylko trochę rozmiar kół, 27,5". O tych nowych modelach XC050 i XC100 nie czytałem żadnych artykułów. Przemawia do mnie to ich pozytywne podejście do klienta i rozpatrywanie zgłoszeń reklamacyjnych. 2,7k za RR560 wydaje się uczciwą ceną, odpowiednio 3,5k i 4k za wyższe modele również. Jeszcze ten Scott Scale 980.( ʖ̯)
@jajecznicaZ5Jaj: RR560 nie jest zły, ale przy twoich gabarytach wolał bym dołożyć te kilka stówek do XC050.
Do wzrostu zdecydowanie lepszy 29er, a amortyzator sprężynowy na szybkozamykacz będzie średnio pracował pod 110 kg.
Do tego koła i napęd są klasę wyżej w XC050
Moim zdaniem rockrider xc100 bije na głowę tego scotta.

Amor na korzyść xc100
Napęd na korzyść xc100 (tutaj jest eagle)
Koła na korzyść xc100 (tutaj należy się zatrzymać bo zestaw kół z xc100 będzie kosztował w detalu ok 1100zl. Same obręcze kosztują 400zl za sztukę, w 980 koła będą miękkie dosyć.)
Hamulce nie wypowiadam się.
W Decathlonie za zakup roweru dostaniesz bon na 120zl więc rower kosztuje tak naprawdę 3880zł.