Wpis z mikrobloga

Pan Radny @MikolajSobczak1985 jak wszyscy wiemy kandyduje. Rozwiesza plakaty, wkleja gdzie się da swoje zdjęcia, wykupuje reklamy na instagramie, itd. Teraz przyjrzyjmy się jak podchodzi do wyborów w kwestii merytorycznej, czyli wydawałoby się najważniejszej.
Na portalu Stara Oliwa pojawiły się odpowiedzi kandydatów na pytania dotyczące dzielnicy. Na początek odpowiedzi Pana Radnego: http://www.staraoliwa.pl/aktualnosci/item/4211-mikolaj-sobczak-oliwski-kwestionariusz-wyborczy.html

Teraz przyjrzyjmy się na szybko odpowiedziom pięciu losowych innych kandydatów:

1. Oskar Kruszyński
2. Sława Rafalak
3. Jan Faściszewski
4. Cezary Kamiński
5. Aniela Zienkiewicz

Widać różnice? Widać. Wszyscy kandydaci starali się w miarę obszernie odpowiedzieć na zadane pytania, uzasadnić jakoś swoje wybory. Jedynie Pan Radny postanowił podejść do tematu na pełnej wyjebce i olać odpowiedzi jak tylko się dało, często odpowiadając tak, aby wcale nie odpowiedzieć. Mam nadzieję, że wyborcy będą potrafili wyciągnąć wnioski z takiego podejścia do nich i będą widzieć komu na nich zależy, a komu widocznie zależy tylko na stołku.

#gdansk #oliwa #radadzielnicyoliwa
  • 25
@Polinik: Formularz pocztą elektroniczną otrzymała część kandydatów, każdy z nich odpowiadał jak uznawał za stosowne. Znałem odpowiedzi pozostałych kandydatów dopiero jak zostały opublikowane.
@MikolajSobczak1985: Klasyczna odpowiedź "a inni w ogóle nie odpowiedzieli", albo "nie znałem odpowiedzi innych". Oni też nie znali. Reprezentujesz siebie, za każdym razem patrzysz jak inni to robią? Chcesz reprezentować dzielnicę, wygląda na to że bez własnego zdania, bo inni jeszcze nie odpowiedzieli. No sorry ale ja tego nie widzę.
@MikolajSobczak1985: Panie Radny, ale właśnie potwierdza Pan to na co chciałem zwrócić uwagę. Każdy z innych kandydatów uznał za stosowne odpowiedzieć na zadane pytanie obszernie, z uzasadnieniem, starając się podeprzeć czymś swoje wybory, czyli dokładnie tak jak nakazuje przyzwoitość i szacunek do wyborcy. Pan zaś odpowiedział monosylabami i zdaniami pojedynczymi jak dziecko, które dopiero uczy się pisać. Dla mnie to brak szacunku do wyborcy. Dobrze wiem, ze jest Pan politykiem i
@KilY: Jak tylko będę ponownie Radnym temat wróci. Na ten moment tylko Zarząd Dzielnicy wykonuje swoje obowiązki. Pozdrawiam. P.S. Chcę być ponownie Radnym by dalej działać na rzecz dzielnicy, a nie po ty by być dla samego bycia.