Wpis z mikrobloga

Siema mirki zastanawiam się co lepsze laptop czy pc załóżmy że mam budżet 4000zl

-nie mam ani monitora,myszki,klawiatury więc trzeba kupić przez co budżet na samego kompa się zmniejsza a przy laptopie potrzeba tylko myszki.

Co będzie lepsze pod względem parametrów?

  • 23
@Dandelionowy: będzie to sprzęt porównywalny. PC jest obecnie opłacalny w momencie gdy planujemy przebudowy (większość ma od początku do końca żywotu sprzęt ten sam i ani myśli o jakiejkolwiek modernizacji) i posiadamy już peryferia, które naturalnie są wliczone w cenę laptopa - stąd jego wyższa cena, za pozornie te same składowe.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Dandelionowy: Zależy do czego go potrzebujesz, bo jeśli nie zależy ci na mobilności, to lepszy będzie PC. Zakładając, że na peryferia wydasz 1000, to za pozostałe 3000 kupisz już solidnego kompa, a w tej cenie masz laptopa z 4-rdzeniowym prockiem, średnią grafiką i 8GB ram.
@Dandelionowy: nie znam sie zbytnio na tym ale wydaje mi sie ze za 4 tysiace mozna kupic gamingowy laptop moze nie najlepszy bo taakie kpsztuja 8 czy 10 ale i tak dobry. Ja bym lapka kupil wszedzie mozna grac albo ogladac film praktycznie a komp stoi w jednym miejscu i dupa.