Wpis z mikrobloga

Mirki jestem na etapie zamawiania materiałów do łazienki i naszła mnie pewna refleksja. W sklepie w którym będę zamawiał glazurę chciałem też zamówić wannę, wc, umywalkę i baterie. Po porównaniu cen ze sklepu z cenami z internetów to doznałem lekkiego szoku. Dla przykładu zestaw podtynkowy wc + miska w necie 500 zł taniej. Ogólnie wszystko znajdę taniej co nie jest raczej odkrywcze ale to jest w przypadku wc kilkadziesiąt % różnicy w cenie. Zmierzam do sedna, czy ktoś z was zamawiał tego typu rzeczy przez internet? Jak wygląda dostawa? O ile szafkę z umywalką raczej sam dam radę wnieść to z wanną może być problem. Jak przywożą towar na palecie to da radę żeby to wnieśli na górę czy trzeba coś dopłacać? Jak patrzyłem na niektórych sklepach to było coś takiego, że kurier nie ma obowiązku wniesienia towaru jak waga przekracza 30 kg. Blok jest nowy z windą, z parkingiem podziemnym z którego jest blisko do windy ale samochód wyższy niż 2 metry nie wjedzie. Tak licząc na oko to około 1000 zł mógłbym w ten sposób zaoszczędzić więc wydaje mi się że jest to gra warta świeczki.
#remontujzwykopem #remont
  • 11
@Chandox: u mnie (2. piętro bez windy) wyglądało to tak, że kurier zostawiał paletę z towarem pod klatką i elo - wnoś sobie. Pewnie jak się indywidualnie $$$ dogadasz z kurierem to coś Ci pomoże z wniesieniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Chandox: tak na serio to dzwoń do sprzedawcy i się dopytaj, ja jak zamawiałem coś większego to jechało kurierem zupełnie innym niż te najbardziej znane, czasem tacy jeżdżą z podwójnej obstawie i są dodatkowe usługi wniesienia itd
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Chandox: jak wanna będzie akrylowa to nawet nie poczujesz że coś niesiesz ( ͡° ͜ʖ ͡°) najgorsze są płytki, ale też idzie to zrobić - ja sam wtargalem dobrze ponad tonę płytek do mieszkania - ofc z użyciem windy #pdk
@Chandox: Idz do sklepu w ktorym wybierales i powiedz, ze chcialbys kupic u nich wszystko, ale nie mozesz bo znalazles sporo taniej. Jesli beda chcieli sprzedac to dadza ceny jakie chcesz, a jesli nie to napewno spory rabat i prawdopodobnie bedziesz i tak wolal u nich zamowic, skoro jedna dostawa.
@Chandox: Protip: załatw sobie wózek transportowy, platformę taką i mając windę żaden ładunek ci nie straszny. Ja w ten sposób zatachałem jakąś tonę płytek spod klatki, bo na necie były 40% taniej niż stacjonarnie
@Chandox: Ja akurat miałem taki prowizoryczny po znajomości, na zasadzie 4 kółek z marketu i płyty typu mdf. Można też ew. kupić bo widzę że bywają poniżej stówki, trochę inwestycja ale może się jeszcze kiedyś przydać. Ja przy okazji remontu kupiłem wkrętarkę w zestawie ze szlifierką i nie zliczę ile razy się to już przydało