Wpis z mikrobloga

#samochody #oszukujo
Mirki pytanie mam. Zauważyłem, że pewien dłużnik chce wyprowadzić swój majątek sprzedając Mercedesa G za milion złotych. Spółka, która jest właścicielem tego pojazdu została postawiona w stan upadłości. Czy istnieje jakieś forum/stronka, gdzie można wrzucić ostrzeżenie przed trefnym zakupem?
  • 8
  • Odpowiedz
@wrth: tzn ja wiem, gdzie to ogłoszenie wisi. Chodzi mi o to, że - z tego co pamiętam - były jakieś strony, na których ludzie wymieniali się ostrzeżeniami o samochodach zespawanych z przystanków autobusowych lub z istotnymi wadami prawnymi.
  • Odpowiedz
@243Win: ale ja dobrze wiem, co się robi w ramach postępowania upadłościowego (i to jeszcze międzynarodowego). Czynność prawną będzie można uznać za nieważną + odpowiednie przepisy karne. Chodzi o utrudnienie życia dłużnikowi + ew. dowód umożliwiający obalenie dobrej wiary nabywcy.
  • Odpowiedz
@senioractive: Pomijając negatywne konsekwencje dla sprzedającego to ta czynność prawna może zostać uznana bezskuteczną. Czyli samochód, jako kupujący, musisz oddać a zwrotu pieniędzy raczej się nie spodziewaj, bo inni będą mieli pierwszeństwo w zaspokojeniu się z masy upadłości.
  • Odpowiedz