Wpis z mikrobloga

Ja nie używam wogole doswietlania. Stoją na oknie południowym. Pełnego słońca maja max 6h dziennie a może i mniej a rosną jak szalone. Czasami jak mi się chce to rano dam na okno wschodnie i koło 11 przedstawię na południowe.
żarówki fotograficzne/filmowe


@Gippo86: I do tego ich używajmy, prądu biorą dużo a światła dają tak sobie, świetlówek używałem jak jeszcze w ledach nie było takiego wyboru i raczej bym do tego nie wrócił ( ͡º ͜ʖ͡º) Biały/niebieski jest na wzrost wegetatywny, czerwony na kwitnienie. Jeśli OP chce tylko doświetlać rośliny a nie je pod lampami uprawiać przez cały okres to czerwony jest tam kompletnie nie potrzebny
@Niewiemja: u mnie w domu mam w "salonie" jak to się ładnie nazywa 5x 28W (co daje 5x125W) - raz, że w ciul jasno... dwa - wszystkie rośliny i kwiaty obracają się w kierunku żarówek :) a trzy.. mimo tych 150W pobieranych, rachunków jakoś wybitnych nie mam :)
raz, że w ciul jasno


@Gippo86: Ile lumenów?

mimo tych 150W


@Gippo86: No panie, jakbym miał na zbyciu 150w to bym sobie hpsa zamontował zamiast sie bawić xD Moje wszystkie rosną teraz pod 50w. Rachunki rachunkami ale po co przepłacać