Wpis z mikrobloga

  • 1
Mirki, mam taki problem, że wieje mi ze spluczki, a konkretnie z przycisku od Geberita. Problem nasila się gdy włączę wentylator wyciagowy.
Blok, łazienka po remoncie. Zabudowa WC prawdopodobnie (właściwie to musi) jest połączona z pionem wod kan (pion tam gdzie zalepiona folią rewizja - dziś zalepilem bo któryś sąsiad z dołu pali trawę i strasznie smierdzialo).
Ciąg do kratki (tam gdzie wentylator) jest. Śmigła wylaczonego wentylatora się kręcą i ciąg jest w stanie utrzymać kartkę papieru. Drzwi podciete (trochę mało ale będzie więcej).
Jak uszczelnic miejsce pod przyciskiem? Jak uszczelnic drzwiczki rewizyjne? #remontujzwykopem #budujzwykopem #srajzwykopem #wentylacja
Gooma - Mirki, mam taki problem, że wieje mi ze spluczki, a konkretnie z przycisku od...

źródło: comment_4diUIjn9n04shJv06YH0rVx9Y2oG6qJg.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@Gooma:

W środku nocy @Gooma ktoś budzi. Jakiś typ stoi nad nim. @Gooma nie wie, jak wszedł do mieszkania. Nie wie, kim jest.
- Kim pan jest? - pyta go.
- Włamywaczem - odpowiada.
- Czemu pan mnie budzi?
- Chciałem pana o coś zapytać.
- Słucham.
Włamywacz oświetla latarką mieszkanie @Gooma
- Pan tak żyje?
  • Odpowiedz
@Gooma: piętro niżej skończył się remont więc i smród papierosów się skończył :) w sralni mam wyciąg i tam przewiew mi mniej przeszkadza ale rozkminiam jak uszczlnić okienko rewizyjne w kompalni. Jak zastosuje wkrótce któryś pomysł w praktyce to dam znać jak bardzo był do dupy :)
  • Odpowiedz
Jak uszczelnic miejsce pod przyciskiem? Jak uszczelnic drzwiczki rewizyjne?


@Gooma: na początek sylikonem lub czymś podobnym, a najlepiej to by było dostać się głębiej i zobaczyć gdzie jest dziura i wtedy może wstrzyknąć piankę???
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@hansrey moj pomysł na pion jest taki żeby wyciąć na wymiar jakąś twardsza wełnę mineralną, zamknąć ją w worku foliowym i ten np zgrzać. Tak aby całość pasowała na wcisk. Niestety ten otwór rewizyjny mam dosyć nietypowy i raczej skończy się drzwiczkami zrobionym na wymiar (drewno). Spluczke spróbuje ogarnąć styropianem, idealnie nie będzie bo muszą być otwory na śruby i dźwignie.
  • Odpowiedz
@adirys: no jasne ze najlepiej byłoby uszczelnić piony, ale tu już mleko się rozlalo moim zdaniem a uszczelnienie przycisku spłuczki to już chyba sci-fi...
Tak czy siak @Gooma powodzenia i daj znać jak poszło :)
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@adirys nie ma szans, przecież przyciski się ruszają i są dźwignie. No i całość musi się dać łatwo ściągać do ew regulacji czy serwisu.
Najlepiej byłoby zapiankowac tam gdzie zabudowa gk łączy się z pionem, no ale na to za późno, od strony pionu tego nie zrobię przez rewizje.
  • Odpowiedz
@Gooma: Mirku, mam ten sam problem, spec pewnie nie uszczelnił wokół rury odpływowej przy wejściu do szachtu i wieje z przycisku szczególnie przy włączonym okapie w kuchni. Znalazłeś jakiś sposób na to?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tiksiu: użyłem długiej sztywnej rurki i kamery endoskopowej, było masa gimnastyki ale już jest ok. Nie ma tego efektu wiatru z przycisku. Rewizje też uszczelniłem i zamontowalem Metalów, białe drzwiczki. Udało się ale roboty było z tym bardzo dużo.
  • Odpowiedz