Wpis z mikrobloga

@Koczkozaur: zburzyli 2 bloki zostały 4, ludzie dalej tam mieszkają, syf może trochę większy niż reszta Neapolu ale jak na Polskie standardy to cały Neapol to syf i gówno na chodnikach co metr, nawet w centrum, na scampi byliśmy w ostatni dzień przed wylotem i już w sumie otoczenie nie robiło takiego wrażenia jak zaraz po wylądowaniu, obeszliśmy bloki na około, pod jednym blokiem była banda łebków na skuterach, zanim doszliśmy
@herakliusz_atencjusz: Dzięki wielkie za ten opis, przeczytałem jednym tchem :d Niedobrze że już burzą, nie wiem kiedy zdążę się wyrwać a jako fan gomorry i urbanistycznej brzydoty chciałem je zobaczyć :/ Widzę że jest co robić, jakbym chciał do tego dodać zatokę amalfijską, którąś z wysp i jakieś szlaki to chyba prawie 2 tyg by siadło. Chyba sobie to rozdzielę i zobaczę żagle w któryś weekend niedługo, a potem jeszcze wrócę
@herakliusz_atencjusz: hej lecę na 3 dni od piątku (10:00) na miejscu do niedzieli (20:00 wylot). Chcę zobaczyć Pompeje, wejść na Wezuwiusz i pojechać do Sorrento no i pospacerować po Neapolu. Mam kilka pytań:
1) Opłaca się kupić ArtCard na Kampanię?
2) Dziewczyna ma 24 lata, czy ktoś weryfikuje wiek przy zakupie ArtCard?
3) Mam nocleg koło placu Garribaldiego. Gdzie tam warto iść? Co warto zobaczyć wg Ciebie?
4) Gdzie w pobliżu
@cameel_: powiem tak :D
1.Pompeje to lekko od 5 h zwiedzania w zwyż, poza tym trzeba tam dojechać - 40 min w jedna stronę - jedyna szansa w twoim wypadku byś to zobaczył to sobota, jedziesz bodajże właśnie pociągiem do Sorento
2. wycieczkę na Wezuwiusz możesz zacząć w Ercolano, wejście 10 euro+ wjazd autobusem 10 euro na to nie działa ArtCard, do Ercolano dojedziesz tym samym pociągiem co do Pompejów czyli
@herakliusz_atencjusz: dzięki stary. Chyba zrezygnuję z tego ArteCard skoro rzekomo:

bilet dzienny – 4,50 euro (bilet pozwala łączyć wszystkie dostępne środki transportu publicznego)

mam nadzieję, że obejmuje również kolej do Sorrento - Circumvesuviana. Odpuszczę Pompeje bo to za dużo czasu a pozwiedzam Herculanum i wejdę na Wezuwiusz. ArteCard mi się nie opłaci na 3 dni raczej.

Polskiej wódy nie będę tam chlał, wolę piwo albo jakieś lokalne wyroby. Śniadania mam zapewnione
@cameel_: autobus na wezuwiusz - wycieczki, będziesz miał zaraz po wyjściu z dworca ercolanum, a idąc z 1 km w dół dojdziesz do muzeum herculanum, zwiedzania na 2-3h ,ogólnie Polska alkoholem stoi, nasza żabka ma większe stoisko niż ich supermarkety, z piw w knajpach i sklepach będziesz mial glownie czerwone peroni, peroni nastro azzuro biała etykieta, oraz birra moretti wszystkie smakują jak tyskie-fuj
...w knajpach w dystrybutorach tam gdzie piwo noga
herakliuszatencjusz - @cameel: autobus na wezuwiusz - wycieczki, będziesz miał zaraz ...

źródło: comment_3akir3csXhyfiAMZk16ciwzICO6sSwnj.jpg

Pobierz
@herakliusz_atencjusz: ogarniałeś jakieś plaże w Neapolu albo okolicach? Wybieram się tam drugi raz i za pierwszym razem to był #!$%@? dramat, żeby jakiekolwiek plaże ogarnąć w Neapolu czy okolicach. Wszystko albo #!$%@? ludźmi bo darmowe albo trzeba płacić po 10 euro, bo są plaże prywatne