Wpis z mikrobloga

Zakaz handlu w niedziele. Kościół upomina rząd za pomysł zmian!. Kościół zajął stanowisko w sprawie zakazu handlu w niedzielę. Zdziwienia nie ma – Komisja Episkopatu Polski chce pozostawienia ustawy bez zmian i dyscyplinuje rząd za to, że w ogóle rozważa ich wprowadzenie. I już wiadomo kto rządzi w Polsce ¯\_(ツ)_/¯

#zakazhandlu #bekazpisu #bekazpodludzi #bekazkatoli #polityka
xandra - Zakaz handlu w niedziele. Kościół upomina rząd za pomysł zmian!. Kościół zaj...

źródło: comment_DkPOkUJpNxTsthhnJW3CUMEko4HkMn1Q.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
@xandra:

tysiącom pracujących i ich rodzinom przywróciła niedzielę jako wolny dzień, dzień odpoczynku i umacniania więzi rodzinnych oraz społecznych relacji


uwielbiam takie #!$%@?
  • Odpowiedz
  • 1
@gzres nie tylko niedzielę ale też inne dni jak im sklepiki pobankrutowały ( ͡ ͜ʖ ͡) problem rozwiązany jedziemy dalej
  • Odpowiedz
@arbuz77 wydaje mi się, że żyjemy jeszcze w czasach, w których każdy może wyrazić swoją opinię na dowolny temat, więc dlaczego mają sie nie mieszać? Swoje zdanie wyrazili, jak Ty wyrażasz je tutaj i co to zmienia?
  • Odpowiedz
@NitrousOxide oczywiście , ale kościół to nie pojedyncza osoba tylko cała organizacja. Nie mam problemu z tym, że ksiądz ma poglądy polityczne i je wygłasza do momentu kiedy są to jego prywarne poglądy jako osoby a nie jako księdza albo co gorsze całego kościoła.
  • Odpowiedz
@xandra no ale dlaczego niby? Nawoływać mogą przecież, no bo dlaczego nie? Każda organizacjami może dążyć do czego chce (o ile jest to zgodne z prawem) ale kościół nie może o nich apelować tylko dlatego, że jest kościołem? No bez przesady. Poza tym do polityki się nie mieszają apelując o niehandlowe niedziele, bardziej do gospodarki
  • Odpowiedz
@Patermantis: Oni mają się zająć swoimi dupami, a nie sprawami świeckimi. Wara im od naszego życia. A rzeczywistość jest taka, że dzięki elektoratowi po praniu mózgu i sterowanego falami radiowymi mogą trzymać za jaja każdy rząd i każdą rządzącą partię. Taka prawda.
  • Odpowiedz