Wpis z mikrobloga

Hejka. Ostatnio mam małe przemyślenia odnośnie Pokemon Go. Fajnie, że Niantic wprowadził kilka zmian od czasu premiery, a mianowicie, rajdy, system przyjaźni, pogodę, zadania, pvp, community day. Zmiany te niewątpliwie w jakiś sposób ulepszyły rozrywkę, jednocześnie przy tym premiują nowych graczy. Kiedyś to kurła było, że na Machampa trzeba było chodzić z Machopem ponad 100 km, a teraz event i można mieć 6. Akurat z tym problemów nie mam.

Chodzi mi o to, że znów mam wrażenie, że poza eventami gra stała się trochę nudnawa. Niantic raz po raz dodaje ciekawe eventy, aby nas przyciągnęły. Niemniej jednak jest to metoda, która na dłuższą może okazać się nieskuteczna. Przydałoby się wprowadzenie czegoś nowego do "surowego" trybu gry, ale nie mam za bardzo pomysłu co mogłoby to być oprócz systemu breedingu i mega ewolucji. Fajnie by było jakby Niantic również wynagrodził coś graczom z dłuższym stażem, bądź wyższym levelem. (lucky za pokemona z 2016 to trochę za mało). Macie jakieś swoje przemyślenia co do przyszłości gry i swoje pomysły?
#pokemongo
  • 6
@Rafikov: Pokemon go stało się Fifą. Więcej eventów, coraz lepsze i coraz łatwiejsze do zdobycia pokemony bo gracz nie chce się wysilać. A że mogą sobie manipulować atakami poksów to każde następne będą coraz silniejsze i dalej będzie potrzeba ich zdobycia. W tym momencie to pozostaje liczyć że wszystkie siły włożą w PvP i stanie się ono grywalne. Zadanie "złap je wszystkie" jest już na poziomke amator.
@Rafikov: Masz sporo racji, ale to wszystko jest zupełnie zrozumiałe z punktu widzenia firmy. Chcą trafiać do wszystkich, nie tylko do zapaleńców. Jeśli wszystko byłoby tak trudne jak na początku, to nowe osoby (albo te z małą ilością czasu) nigdy nie miałyby szansy się zbliżyć to hardcorów. Niby słusznie, ale to działałoby na nich zniechęcająco, gdy oni sami nie byliby w stanie nawet takiej 3* sami zrobić, a inni by się
@TomgTp: Ostatnio wymieniałem pokemona z sierpnia 2016 i był lucky. Zdaje się, że jednym z warunków zdobycia lucky było nie przekroczenie 10 wymian pokemonów (od początku gry; obojętnie z kim) przez jednego z graczy.
@Rafikov: Obecnie tak skopali, że poza eventami nie ma totalnie co robić. Różnorodność poksów jest masakrycznie mała: Koffing, Ekans, Gulpin, Seedot + coś wg biomu typu Barboach. RNG wszędzie gdzie się da, nie masz wpływu na nic. Podoba mi się motyw catch combo w Lets’s Go, można wprowadzić boost na rzadsze poksy z jajek jeśli sporo ich wyklujesz. Przydałby się wymagający Special Research , ale nie wymagający na zasadzie kup 100