Wpis z mikrobloga

Mirki z #rimworld #gry są problemy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
1. Dlaczego koloniści nie łączą mi się w pary? Od początku gry mam jedną parę, którą ustanowiłem jeszcze przy tworzeniu postaci. Poza nią nie ma żadnych par, a kolonia ma już 7 lat. Na początku myślałem, że winą są inne rasy kolonistów, ale na moim poprzednim save normalnie robili międzyrasowe związki. Poza tym złapałem po ataku 5 ludzi tej samej rasy, każdego zrekrutowałem do siebie i oni też się nie łączą ( ͡° ʖ̯ ͡°) Myślałem, że zbyt mało czasu spędzają razem, to dodałem jedną godzinę rozrywki więcej. Ale też nic nie dało
2. Mam 19 kolonistów. Od jakiegoś czasu nie mam żadnych eventów. Ani nikt mnie nie atakuje, ani nie ma uchodźców. O co chodzi? ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jak miałem mniej kolonistów to ciągle ktoś napadał. Chcę zwiększyć liczbę kolonistów ale nie mogę bo:
a) Mam tylko jedną parę. Mieli jedno dziecko, drugie w drodze, ale wolno to idzie
b) nie ma uchodźców
c)nikt mnie nie atakuje
Klasyczna Kasandra - Rough
Może być pomoc w postaci modów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 13
@243Win: no właśnie ze związkami jest taki problem że jest ich bardzo mało. Najlepszym sposobem jest znalezienie dwóch kolonistów którzy się już lubią/mają podobne zainteresowania/cechy (psychology mod) i zrobić tak żeby spędzali ze sobą jak najwięcej czasu. Mogą craftować coś albo być obok siebie i stać zwerbowani wtedy będą rozmawiać i coś może z tego wyjdzie a co do rajdów itd. to to jest randomowe i nie są regularne, możesz dostać