Wpis z mikrobloga

@Kaczypawlak: Że każdy odpowiada za siebie, a wyzywanie komuś rodziny to bolszewickie metody. Dlatego nie mam pretensji do brata Piotrowicza, że jest bratem Piotrowicza. Natomiast jego środowisko przywiązuje do tego kolosalną wagę, więc niech wyborcy wiedzą.
  • Odpowiedz
poza Adamem, bo już wylali wtedy żydów z partii


@Kaczypawlak: ten to konkretnie siedział w więzieniu w czasach, gdy Stanisław wsadzał tam wtedy opozycjonistów w imieniu Reżymu.

Fajnie, że ich z sobą zrównujesz. Przynajmniej wiadomo, że żadne zasady i RiGCz tutaj są nieistotne, a liczy się tylko polityczna nawalanka w bieżącej polityce.
  • Odpowiedz
ten to konkretnie siedział w więzieniu w czasach, gdy Stanisław wsadzał tam wtedy opozycjonistów w imieniu Reżymu.


@adam2a: Gomułka też siedział w więzieniu jak rodzina Adama M. wprowadzała władzę ludową w Polsce, a więc słaby argument;]

Fajnie, że ich z sobą zrównujesz.


@adam2a: bo obaj są czerwoni i z komuny( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przynajmniej wiadomo, że żadne zasady i RiGCz tutaj są nieistotne,


@adam2a: bo
  • Odpowiedz
Gomułka też siedział w więzieniu jak rodzina Adama M. wprowadzała władzę ludową w Polsce, a więc słaby argument;]


@Kaczypawlak: I Pilecki też siedział w więzieniu. To coś wnosi do czegokolwiek?

Michnik był OPOZYCJONISTĄ. Nigdy nie był w PZPR. Nigdy nie pracował w resortach siłowych. Był dysydentem od samego zaistnienia jako persona w debacie publicznej.

bo obaj są czerwoni i z komuny( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Kaczypawlak: Dobre.
  • Odpowiedz
I Pilecki też siedział w więzieniu. To coś wnosi do czegokolwiek?


@adam2a: Pilecki nie miał krewnych w partii, dodatkowo go zabili.

Michnik był OPOZYCJONISTĄ.


@adam2a: jak Geremek czy Mazowiecki, co komunie lizali rowa. Włos Adasiowi z głowy nie spadł, podobnie jak Jarkowi w latach 80-tych a ludzi mordowano wtedy patrz przypadek Popiełuszki( ͡° ͜ʖ ͡°)

Był dysydentem od samego zaistnienia jako persona w debacie publicznej.


@
  • Odpowiedz
Włos Adasiowi z głowy nie spadł,


@Kaczypawlak: "Adaś" przesiedział się długie lata w więzieniu, wielokrotnie był pobity, grożono mu śmiercią.

a ludzi mordowano wtedy


@Kaczypawlak: Naprawdę? No co ty nie powiesz? Słyszałeś o operacji "Truteń"?

bo jego opcja przegrała walkę o władzę w partii( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Kaczypawlak: Znaczy, Michnik jako gówniak 18-letni został opozycjonistą, bo "jego opcja przegrała walkę o władzę w partii"? Możesz
  • Odpowiedz
Włos Adasiowi z głowy nie spadł,


@Kaczypawlak: zdarzało się, że Michnika i Kuronia, biegiem i krzykiem sprowadzano do piwnic, gdzie był piach na podłodze, i ślady po kulach na ścianie, i wiązano im oczy, na markowane egzekucje

widziałem archiwalne nagranie milicyjną kamerą VHS, gdzie Michnik stoi w korytarzu jakiejś komendy milicji, otoczony grupą milicjantów po cywilnemu/esbeków? I jest przez nich szarpany za marynarkę, popychany brutalnie na ściany korytarza. Chwieje się na
  • Odpowiedz
@spere: i potem Adaś ich broni po zmianie "ustroju", podejrzane.
@ZaplutyKarzelReakcji: sam nie masz wstydu, komuniści takie metody stosowali nawet na swoich. Adaś stracił dla mnie wszelką wiarygodność po 1989 jak się dosłownie z komunistami dogadał, a potem robił i dalej robi za ich adwokata. Zwykły szkodnik i tyle. Dodatkowo gdzie mam błąd tutaj?( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kaczypawlak:

Warszawa, 11 grudnia 1983 r.
Adam Michnik, s. Ozjasza
Warszawa, ul. Rakowiecka 37; areszt śledczy

Ob. minister spraw wewnętrznych
gen. Czesław Kiszczak

Motto: Odebrałem pismo Waćpana, Mości Panie Rzewuski, nad którym długo myślałem, co ono ma znaczyć, i czyli mam na nie odpowiedzieć. Człowiek poczciwy nie skrywa swych myśli, wzgarda dla podłych jest jego prawidłem; tak i ja dziś z Waćpanem postąpię... Jako obywatel nie mogę usłuchać rady Waćpana, która
  • Odpowiedz
Naprawdę? No co ty nie powiesz? Słyszałeś o operacji "Truteń"?


@Andreth: i dosłownie można żałować, że tego nie zrobili

Znaczy, Michnik jako gówniak 18-letni został opozycjonistą, bo "jego opcja przegrała walkę o władzę w partii"?


@Andreth: Powrzucam Ci cytaty z wikipedii link

W latach 1968–1989 był jednym z głównych działaczy opozycji antykomunistycznej[


Był w drużynach walterowskich Kuronia

Organizacja miała na celu stworzenie w Polsce drużyn młodzieżowych na wzór radzieckiej Organizacji
  • Odpowiedz
Mnie szkoda czasu na rozmowy z tobą, bo ty nie masz najmniejszych zdolności percepcyjnych w momencie jak się zaprzesz


@ZaplutyKarzelReakcji: a Ty sam nie masz zdolności myślenia i kojarzenia faktów, Adaś całe życie był lewicowcem, tak samo jak grupa "opozycjonistów" w której się całe życie obracał. PZPR był dla nich za mało lewicowy wtedy, właśnie dokonałem kwerendy na potrzeby andreth, a tam dosłownie komuch komuchem pogania.
  • Odpowiedz