Wpis z mikrobloga

Mirki, lepiej dać 5500 zł za Macbooka Pro 15 2015 czy 7500 zł za Macbooka Pro 13 2018? Oba mają 16GB Ram i dysk 256GB. Nie wiem czy jest warte tyle dopłaty do nowszego modelu. Głównie programowanie i kompilacja dużych projektów.
#apple #macbook #macbookpro
  • 12
@ewridejhardtrajning @Kuriozal dopisałem na górze. Zajmuje się programowaniem (Android, C), czasami używam wirtualnych maszyn. Słyszałem że te nowe klawiatury są wadliwe, a nie chciałbym mieć potem problemów. Poza tym 13 calowy model ma niskonapięciowy procesor, kiedyś to była przepaść między normalnymi wersjami, nie wiem jak jest teraz. A i jestem ciekawy jak będzie wyglądało wsparcie w najbliższych latach.
@artas182x: w zależności od procka na benchmarkach 2018 13 jest lepszy o 15-20% w single i multicore niz 15 2015

imo oba będą działać podobnie, klawiatura 2018 zależy co kto lubi - mi po tygodniu przyzwyczajenia totalnie pasowała, to fajny mobilny sprzęt, jak ma stać na biurku to chyba bym 15 kupił, jak nie tylko to 13 - zależy skąd masz mieć te 15 bo jak to jakiś import z #!$%@?
@ewridejhardtrajning: 15 calowy model jest 6 miesięczny i jeszcze ma 18 miesięcy gwarancji z morele. 13 calowy model jest 3 miesięczny i ma gwarancję do grudnia. Sprzęt będzie stał na biurku (mam monitor), czasami wezmę go na wykład i to tyle.