Wpis z mikrobloga

Jak sprawuje Wam się bateria w S10+? U mnie jest chyba coś lekko nie tak, bo zeszło mi dziś ok 40% w zaledwie 8-9h przy średnim użytkowaniu. Pamiętam, że w S7E na początku schodziło mi raptem 2% na godzinę, a tu sporo więcej. Ktoś coś?
#samsung #s10 #telefony #galaxys10
  • 16
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@LouisCypher: Daj telefonowi trochę czasu. Pierwszy tydzień to pobieranie apek i kalibracja. Jak po tym czasie nie wyciągniesz tych 5-6h SOT to wtedy się będziesz martwił. Ja na swoim S10+ przy korzystaniu z LTE wyciągnałem 7h SOT. Nie jest źle
  • Odpowiedz
  • 0
@DyrektorInternetu a przy jakich funkcjach włączonych? W sumie u mnie LTE naprzemiennie z WiFi, lokalizacja i Bluetooth (łączność z Galaxy Watch i/lub słuchawkami). Tak czy tak, na ten moment wydaje mi się, że moja poczciwa S7ka sprawowała się sporo lepiej jeszcze parę dni temu, heh. No nic, mam nadzieję, ze to rzeczywiście kwestia pierdyliona procesów idących jeszcze w tle z racji nowości urządzenia, albo też nauka baterii przez system optymalizacji. Tak
  • Odpowiedz
  • 0
@luki201 jeśli chodzi o szybkość i płynność działania, to naprawdę przeskok jest gigantyczny. Płynność działania ogólnie mogę śmiało porównać do nowego iPada Pro, który był dla mnie dotychczasowym wzorem pod tym względem i używałem go z mega przyjemnością.
  • Odpowiedz
  • 0
@luki201 nie no, przeskok jest naprawdę mega odczuwalny. Jedynie zastanawia mnie ta bateria, bo s7e na początku brał mi około 2% baterii na godzinę, czasem i 1.5%, a przy S10 wygląda to zdecydowanie gorzej. Może to kwestia nauki wzorców używania baterii przez system i po tym czasie kalibracji będzie lepiej, zobaczymy. Nowy screenshot po nocy załączony:)
LouisCypher - @luki201 nie no, przeskok jest naprawdę mega odczuwalny. Jedynie zastan...

źródło: comment_R1yh8sxwpEuBMNO1E5EIlHnJuLb8oPh7.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@luki201 co do baterii to średnio, powiem szczerze. Nie wiem jakim cudem w testach na YT SOT+odpalona na maxa latarka dawała typowi coś 8h+ na ładowaniu. Ja odpiąłem go od ładowarki 1.5h temu i mam już 93% baterii, przy włączonym średnim oszczędzaniu i adaptacyjnym oszczędzaniu. Wczoraj udało mi się wykręcić 7h SOT ale ledwo.
Co do samego telefonu, to jest wg mnie przewspaniały, używa mi się go świetnie. Przy czym ja
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LouisCypher: Co innego normalne użytkowanie, a co innego YouTube i test gdzie ekran jest włączony ciągiem.

W normalnym użytkowaniu sporo energii odpada na czuwanie sieci (nawet to jaki masz zasięg ma wpływ na baterię) synchronizację, działanie systemu itp.

7h SOT przy takim użytkowaniu to bardzo dobry wynik. Na s8 wyciągałem 3,5-4 godziny maksymalnie. Bez synchronizacji w
  • Odpowiedz
  • 0
@Janusz_w_sandalach IMO tak. O ile jeśli używam go dużo do jutuba, fejsbuka i innych, to bateria leci po 6-7% na godzinę, tak w mieszanym trybie jak np jestem w pracy, schodzi mi około 2,5-3% na godzinę. Przykładowo, odpiąłem go dzisiaj przed 7 rano, jest 11;45 i mam 88%.
Dodam, że cały czas jestem na LTE, włączony bluetooth (stałe połączenie z Galaxy Watchem), do tego NFC i maksymalna rozdzielczość ekranu.
  • Odpowiedz