Wpis z mikrobloga

Mireczki i Mirabelki, wymieniał ktoś z was może membrany w Tonsil Space 86'? Albo w sumie w jakichś innych kolumnach :D
Szukam kogoś do wypytania o szczegóły zanim zacznę ;)

#pytanie #audio
  • 6
@Djkudlaty: Z tego co słyszałem, to najprostszym sposobem wymiany jest ponoć taka, by zostawić stary klej wokół cewki, ale nie wiem np czy to będzie miało jakiś wpływ na jakość połączenia i dźwięku w porównaniu do całkowitego usunięcia kleju i podklejeniu nowej od zera
@Ojezu: Zawiasy od membran zupełnie zniszczone, zwłaszcza w tych niskotonowych, zostało możę 40%, reszta odpadła :D

I mam oficjalny tonsilowski zestaw naprawczy. Tylko nigdy tego nie robiłem i mam obawy, że coś #!$%@?ę.
@Piesa spróbuj wymienić same zawieszenia. Wyczyść pozostałości starego, wklej nowe byle równo.

Ja cały układ drgajacy wklejałem do gdn 20/40. Cewka i resor była już sklejona, tylko wsadzić, wycentrować, przykleić resor do kosza, wkleić membranę z zawieszeniem. Jak źle wycentrujesz to będzie słychać charakterystyczne szuranie membrany (jak równo nacisniesz membranę) , ja podgrzewałem suszarką zasknięty klej i próbowałem delikatne wycentrować jeszcze raz.