Wpis z mikrobloga

@plastic11: wiem że się nie łączą ale tak jak mówię to dla osoby która przygodę z fotografią dopiero zaczyna w szkole i potrzebuje laptopa do nauki PS. Gdyby nie ograniczony fundusz to wiadomo że MacBook Pro to najlepszy wybór. Ale fundusz nie ten
@adronix: wybacz, polecę takim jednym ciągiem: polecić nie polecę, ale powiem Tobie, że ja miałem 8gb ramu, intel corei7, grafika gtx 960m i powiem Tobie, że w photoshopie daje rade taki zestaw i laptopa w takiej cenie znajdziesz, ale niemniej jednak pamiętaj, żeby laptop miał 10-12gb ramu, ja teraz zmieniłem sobie ram i mam 16gb i podczas samej pracy nie ma żadnej różnicy, ale przy pracy na dużych plikach pojawia się
@adronix: ten co dałaś, to procesor ma do kitu. dysk ma też do kitu TYLKO I WYŁĄCZNIE SSD, nie żaden hdd, nie żaden hybrydowy ssd&hdd, tylko i wyłącznie ssd (można kupić dobre za 200zł + mające 250gb ramu, ale wtedy dodatkowy dysk zewnętrzny lepiej mieć i tak trzeba mieć, bo trzeba zawsze mieć kopie wszystkiego) kartę graficzną ma trochę gorszą od mojej, tutaj możesz porównywać sobie, zakładam, że skrót ctrl+f znasz
@adronix: ja mam po leasingowego Lenovo ThinkPad T440p za którego zapłaciłem 1100 zł na allegro i PS śmiga aż miło. Mały, lekki i z dobra baterią. Od biedy przez 3 miesiące rysowałem na nim w biurze projektowym więc idzie przeżyć. Jak dodatkowo weźmiesz monitor do użytku w domu to będzie wszytko grac.