Wpis z mikrobloga

#laptopy #naprawalaptopow #lenovo

Żona korzystała z laptopa, zaniosla do pokoju i po chwili się wyłączył to pomyślała, że się rozładował.

Teraz zapętla się przy włączaniu.
Pokazuje się napis Lenovo i po paru sekundach resetuje się sam, do ładowania systemu nawet nie dochodzi.
Do biosa nie da się wejść. Ogólnie do biosa wchodzi się trzymając dłużej fizyczny przycisk wykałaczką z boku laptopa. Teraz ten przycisk po przytrzymaniu przez pół sekundy odpala juz lapka i wciąż się zapętla.

Otworzyłem, wyczyściłem, posprawdzalem taśmy i wszystko wygląda, że jest ok.

Czasem wentylator sie odpala, a czasem nie przy włączaniu.

Wspomnialem o tym, że żona przeniosła laptopa, bo może to od wstrząsu jak położyła.

Jakieś pomysły co mogło paść i w jaki sposób to sprawdzić?
Sprawdzać dysk i pamięć przekładając z innego laptopa?
  • 13
@klokupk: W zasadzie, ciężki temat. Walczę z tą 10-tką już jakiś czas i za każdym razem to samo gówno wypływa. Secure boot + ufi i instalacja nowej wersji jądra systemu potrafi narobić takiego gówna że szok (a często odbywa się w tle, użytkownik nie widzi że właśnie zmieniana jest wersja sytemu). A najlepsze w tym wszystkim że hinduski system można naprawić z tylko i wyłącznie z uruchomionego systemu. Boże drogi ja
@klokupk: Widzę że już mondre głowy działają, fakt 10-tka się sama z siebie nie wyłączy tylko uśpi to taki fjutczer żeby system się wydawał ultra szybki. 10 sekund na power powinien załatwić sprawę zimnego startu.
Jak wyjmiesz bateryjkę to ci się wyłączy tylko musisz czekać trochę za nim ją ta powrotem wsadzisz, Ja teraz wsadziłem baterie do telefonu trochę za wcześnie i musze teraz kupowąć nową ;/
Jeśli blokuje wejście do biosu, albo bios ładuje się znacznie dłużej, niż zwykle., to najprawdopodobniej padł dysk. W najlepszym wypadku jedynie wysypał się system, choć wtedy przycisk novo powinien pracować prawidlowo.