Wpis z mikrobloga

Mirki,
poszukuję okulisty na Śląsku (Gliwice, Katowice i okolice). Nie takiego co mi wciskać będzie korekty na każdym kroku bez informacji o potencjalnych ubokach. Kogoś kto śledzi stan bieżący rozwoju okulistyki, a nie maszynowo szkła dobiera.
Portalom typu znanylekarz nie ufam.

Mój przypadek to generalnie wysoka krótkowzroczność (-10), uwarunkowna genetycznie, od 8+ lat ustabilizowana, wieki u lekarza nie byłem, a po zmianie miejsca zamieszkania, jeszcze nowego nie znalazłem.
Chciałbym sprawdzić co trzeba i zaktualizować stan wiedzy. Głównie interesuje mnie zestawienie stanu mojego oka (dno oka, siatkówka) z moim trybem życia tj. setki dupogodzin przy komputerze + siłownia na ciężarach. Ostatnio mi się wkręca strach przed odklejeniem siatkówki, chciałbym zatem zadbać o profilaktykę.

#okulista #medycyna #lekarz #pytanie #pytaniedoeksperta #slask
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gotel: tacy już dawno nie siedzą w Polsce, bo za granicą zarobią więcej i są lepiej traktowani. Jak już to wizyta konsultacyjna 45 minut 300-400zł, tak jak to jest w psychiatrii np xD
  • Odpowiedz
@JakTamCoTam: Siedzą, nie siedzą, ktoś się może znajdzie.

Googlając trafiłem na Weiss Klinik w Chorzowie, acz nie wiem jak się do tego nastawiać, bo cóż, laser to też ich spektrum zainteresowań. Zachęca fakt, że każda sekcja na ich stronie ma solidny opis łącznie z opisem efektów ubocznych, więc może nie jest to ostre wciskanie. Ma ktoś jakieś opinie?
  • Odpowiedz
W Tychach jest dobry okulista Jacek Szendzielorz. Osobiście u niego nie byłem ale gdzieś o nim czytałem, może warto się zainteresować
  • Odpowiedz