Wpis z mikrobloga

Siema, w mojej Alfie159 nie działają czujniki parkowania od kiedy ja kupiłem, wyświetla komunikat PARKING HELP NOT AVAILABLE, dzisiaj podczas parkowania rano zaczęły cos piszczec ale przerywając. Po pracy już znów nie działaly . Ktoś ma jakieś doświadczenia w temacie tej usterki?
BTW. Ktoś z was używa programu Alfaobd? Dzięki #alfaholicy #alfaromeo
  • 7
  • Odpowiedz
@DADIKUL: Same czujniki cykają, jeśli działają. Przyłóż ucho ( ͡° ͜ʖ ͡°) A kostka tylna wisi za zderzakiem i jest wystawiona na działanie całego syfu z drogi. Warto ją poprawić/przerobić/sprawdzić przewody, jeśli któryś z tylnych czujników nie działa (albo np. zamienić czujniki miejscami, ale nie obejdzie się bez zrzucania zderzaka). Z przodu natomiast sięgniesz łapą do czujnika bez zdejmowania, więc możesz się bawić, gdyby się okazało, że
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Funky666 mam tylko z tyłu, na weekend jak nie będzie padało to sprawdzę ta kostkę. Ale nie wiem czy będzie mu się chciało zdejmować specjalnie zderzak :D sprawdził bym przez obd ale nie mogę się połączyć coś przez alfaobd a na takim kablowym nie pokazuje błędu. Dzięki za pomoc
  • Odpowiedz
@DADIKUL: U mnie to samo - brak błędów. Jeden czujnik na słuch nie działał, wlazłem pod auto i okazało się, że kabel ktoś wcześniej łączył na krótko i się urwał. Poprawiłem i działa do dziś ;) A np. znajomy wywalił całą kostkę i zrobił od nowa (bo leci na nią cały syf z drogi i się psuje na potęgę), a mimo to w zimie mu czujniki nie działają i już mu
  • Odpowiedz