Wpis z mikrobloga

Posiada ktoś kartę sieciową TP-Link UE300 bądź jakieś podobne rozwiązanie? Interesuje mnie jedna rzecz. Karta ma obsługiwać 1 Gbps po USB3.0. Z jakiegoś powodu karta cały czas trzyma prędkość na 100 Mbps. Jak wymusić większy transfer?
#tplink #informatyka #siecikomputerowe
  • 11
  • Odpowiedz
@kargo89: Hmmm. Kabel ma osiem żył na pewno, bo pamiętam, jak ludzie od ISP ciągnęli ten kabel. Dobra, przelece się dzisiaj do ISP i zapytam. Może oni coś popieprzyli w konfiguracji. Ostatnio zmieniali mi umowę i miałem mieć 150 Mbps, dlatego teraz kombinuję, czy to moje urządzenia nie dławią. Ale z tego wynika, że problem chyba u nich.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Triak: No, właśnie się o tym przekonałem. Przeszedłem się do biura ISP i zapytałem grzecznie o co chodzi. I wyszły dwa kwasy, które facet obsługujący mnie zrobił. Po 1. ustawił mi zła prędkość łącza (100 zamiast 150 Mbps) i po 2. monter dostał info, że mam 100 Mbps, więc wziął router z portem WAN na 100 Mbps :/.
Sprawa wyjaśniona, zmiana planu w toku, monter z nowym routerem (tym razem właściwym)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Triak: Aha, i tu po stronie ISP jest port 1 Gbps, bo w tamtym roku przerabiali wszystko pod takie prędkości.
  • Odpowiedz