Wpis z mikrobloga

Mirasy, zakupiłem razem z IPad Pro 11” 2018 szkło hartowane dokładnie to: https://ispot.pl/szkla-ochronne/estuff-titan-shield-screen-protector-ipad-pro-11-2018-szklo,id-87082 , bardzo grube bo ma ponad 0,3 mm grubości i niestety przez to mam problemy z dotykiem. Powiedzcie czy ktoś również ma takie szkło na IPad Pro i też ma z dotykiem problem? Czytałem, że ludzie w sieci mają właśnie problemy z grubym szkłem i dotykiem na IPad Pro 11/12.9 2018 i szukam jakiegoś zamiennika. Zastanawiam się czy całkowicie iść w kierunku folii czy może cieńsze szkło? Znalazłem najcieńsze jakie było to 0,26 mm ale też nie mam pewności czy to nie za grube... podobno optymalne byłoby 0,2 mm. Ktoś poleci jakieś rozwiązanie? Z góry dzięki

#ipad #ipadpro #apple #folianaekran #folia #szklohartowane #szklo #tablety #tablet
  • 5
@kuta_senator: fizyki nie przeskoczysz, takie szkło 50/50 chroni i zwiększa szanse na stłuczenie. Ochrona przed rysami owszem, mój iPad Air 2 jest ładnie zrysowany, ale wiesz co? Ja mam w to #!$%@?, różnice robi tylko jak leży na stole albo gdy chcesz sprzedać, podczas użytkowania nie widać rys.
Nie warto nosić szkła dla ochrony przed rysami imo
@Atariauke: zwiększa szansę na stłuczenie? W jaki sposób? Dotąd wydawało mi się, że szkło na ekranie usztywnia konstrukcję, a w razie upadku pęką pierwsze jeśli wystąpiły duże naprężenia. Ja na punkcie rys mam hopla i nawet jak nie będę sprzedawał tabletu to chciałbym aby był on w idealnym stanie ;)