Wpis z mikrobloga

18+ nsfw

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@boguchstein: To tak w ramach nerwicowej myśli. Trudne, pozornie sprzeczne lub niemożliwe do wyjaśnienia, nie spowodowane bytem nadprzyrodzonym jak Bóg czyli dzialaniem praw pozanaturalnych, ustalonych. Po prostu za duzo seriali dokumentalnych o zjawiskach paranormalnych się naoglądałem. :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AlexRener: unikam słowa paranormalny, bo niesie ze sobą niepotrzebny bagaż, który wymaga dowodów, a najczęściej zawiera w sobie twierdzenia niefalsyfikowalne.

Co do szydzenia - jestem sceptykiem w jakimś stopniu i na zdanie, zwłaszcza sprzeczne z przyjętymi standardami, chciałbym zobaczyć dowody.
Sama debata raczej nie zmieni zdania oponenta, ale może skłoni innych czytających do jakichś refleksji i zauważenia błędów w rozumowaniu swoim lub bliskich.
Myślę, że mentalność ludzi w Polsce się powoli
@boguchstein: Myślę, ze wiele ludzi i rodzin zachowuje praktyki religijne w dużej mierze przez tradycje nie tylko wiarę. Na przykład w mojej rodzinie, która jest bardzo liczna kazdy jest mocno związany z jakimiś praktykami religinymi. Dochodzi nawet do paradoksow, w ktorych moi kuzyni i kuzynki tlumacza swoim dzieciom maslo maslane w postaci: Haniu, Bóg istnieje, kocha nas, jest duchem, Duchem Swietym, ale duchy nie istnieją a dusza juz tak. Co takie