Wpis z mikrobloga

Hello Mirki spod tagów
#wideorejestrator #mivue #mivue751 #wideorejestrator #dashcam

Mam newsa, którym chcę się podzielić bo wydaje mi się ważny i niespodziewany, taki przynajmniej jest dla mnie.
Szybki research na googlu mówi, że temat nie jest znany.

Otóż sprawdzcie jaką macie kartę pamięci w waszym wideorejestratorze, gdyż jeśli jest za dobra, to może was zawieźć w krytycznej chwili.
Miałem niedawno zdarzenie drogowe i wieczorkiem gdy podłączyłem kamerkę do PC okazało się, że feralnego momentu nie ma.Po prostu nie ma i kropka. Mam nagrania sprzed zdarzenia i po ale TEGO wideo nie ma!
Zapiąłem kartę do softu do odtwarzania danych (Photorec i Testdisk) i znalazł masę plików ale nie TEN moment.
Zadzwoniłem dziś do supportu MiVue w UK i technik od razu wiedział o co kaman.

Wg nich szybkie karty SD mają problem z synchronizacją tempa zapisu strumienia wideo co często kończ się dropem całego pliku i jego utratą w momencie przenoszenia do folderu Events (zabezpieczenie pliku wzbudzane sensorem 'g').

Samsung Evo 32GB jest zbyt szybka! Polecił mi karty Transcend High Endurance - twierdzi, że z nimi testowali i mają status 'recommended'

Jeśli wszyscy to wiecie to sorrki za spam. Jesli jest to nowinka to Hej Stasieńku, Leć W Gorące.........
Szybki reseach na google sugeruje że wszyscy zwracają uwagę tylko na pojemność kart oraz prędkość na zasadzie: im szybsza tym lepiej.
  • 3
@wish666 Stwierdzenie "za szybka" to celowe uproszczenie, zgadzam się że kamera powinna obsłużyć szybszą kartę tym bardziej że ta kamera gra z kartami class10, a samsung Evo to właśnie class10.
Workaround to nie przenosić lecz kopiować ważny plik. Takie podstawy...
@kilobit:

Nie ma czegoś takiego jak za szybka karta :) może być za wolny wideorejestrator, spier... soft, zwalanie na kartę ... coś chyba komuś się popierd.., jak widzę informacje z supportu "utrata w momencie przenoszenia" nóż w kieszeni się otwiera :) Plik nigdzie nie jest przenoszony, przepisywana jest jego lokalizacja, przenieść to potrafił Pudzian beczkę piwa ;)
Samsung EVO to najlepszy wybór karty do kamery samochodowej
więcj na temat parametrów istotnych