Wpis z mikrobloga

@Janusz_Rekina: Bo BTC jest dużo lepszy niż złoto. Jak jest kryzys to spadają akcje bo firmy nie zarabiają spada też wartość walut bo rządy muszą drukować więc jedyna bezpieczna przystań to złoto i BTC a że złoto to przeżytek to ludzie wybiorą BTC.
  • Odpowiedz
@Drakii: to nie znaczy ze bitkoj steruje DJI xDDD
A po drugie, zobacz gdzie teraz jest Dow a gdzie btc. Całe krypto to tylko p&d a teraz oczekiwanie na ewentualne kolejne p&d.
  • Odpowiedz
@Janusz_Rekina: Korelacja ... Na studiach ekonomicznych oblewa się za to egzamin. Tak samo jak za dowody anegdotyczne.
@nastynas: Nie wiem czy zauważyliście ale btc od szczytu spadł ponad 80% Tu już nie ma paliwa do spadków. Zgadza się w razie zbliżającej się recesji i kryzysu aktywa o wysokiej zmienności i uważane za ryzykowne są wyprzedawane najpierw. A jak waidomo rynki wyprzedzają gospodarkę. Odpowiedzcie sobie sami co teraz będzie lecieć. A
  • Odpowiedz
@m00n: Wiem że to się liczy jakieś współczynniki i duperele a to co pokazałem to tylko przybliżenie na oko.
Już to widzę jak USA pozwolą sobie bankructwo i spadnięcie z rowerka władcy świata. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Janusz_Rekina: Ale jaki bankructwo? Przejrzyj historię krachów giełdowych i wysokości stóp procentowych za ostatnie 100 lat w samych USA. Volcker potrafił podnieść stopy z 11 do 20% za jednym zamachem.
To co się dzieje teraz bardzo przypomina scenariusz stagflacyjny z lat 70 XX wieku.
  • Odpowiedz
@Janusz_Rekina: Dług był tylko anegdotą, częścią całego wpisu, radzę przeczytać go w całości a nie tylko wycinki. Konkluzja jest taka, że na większości rynków finansowych jest bańka. Największa na rynku długu ale on jest nietykalny, fed może skupować obligacje więc to jest poza skalą.
Ale akcji FED skupować nie może, dlatego balonik na sp500 pęknie w którymś momencie. Pytanie gdzie odpłynie kapitał. To było meritum.
  • Odpowiedz