Wpis z mikrobloga

Potrzebuję rady doświadczonych podróżników! będę potrzebował wynająć samochód na tydzień (włochy) ale nigdy tego nie robiłem, więc tu moje pytanie: jak to najlepiej zrobić?
Jak najszybciej przez neta korzystając z sieciówek typu goldcar, rentalcar, kayak etc?
Czy może poświęcić chwile na miejscu i poszukać jakiejś lokalnej wypożyczalni?
Druga kwestia, korzystając z sieciówek wymogiem jest karta kredytowa (musiałbym wyrobić) z kolei jak gadałem z kolegą to powiedział że "nieee luz oni płacili na miejscu gotówką..." no sam nie wiem, jednak jestem osobą która woli mieć poplanowane takie kwestie, ale z kolei jeśli to nie jest problem na miajescu to czemu nie?
Do tego jeszcze ubezpieczenie żeby się nie wpartolić w dodatkowe DUŻE koszta, więc jeśli mirki by miały doświadczenie w tych sprawach i jak to najlepiej załatwić to chętnie przyjmę taką wiedzę :)

  • 14
@brusef: odnośnie włochów się nie wypowiem, mogę odnośnie greków i hiszpanów:
- sieciówka, kredytówka musi być, warto dorzucić ubezpieczenie, jak jeździsz po jakieś wyspie, bo zawsze przytrą, a tak Cię nic nie obchodzi, nawet nie robią z tobą oględzin auta przed i po, a na Teneryfie jak brałem, to wrzuciłem na koniec im kluczyki przez okienko na lotnisku o 6 rano, więc luksus
- Kostatsy (czyli takie Janusze) owszem, gotówka, bo
@zomerstm: odnośnie tego ubezpieczenia jak to wychodzi kosztowo np? dajmy na to autko na tydzień mnie wyjdzie +- 600-1000zł to ubezpieczenie w jakich kwotach? bo na stronach jest tego tyle i w takich rozstrzelonych cenach że już sam się gubię, w jednej 150 ojro za tydzień, w drugiej 25ojro za dzień dodatkowo..
@zomerstm: Dzięki wielkie, czyli podsumowując wyrabiać kredytówkę, przygotować więcej hajsiwa na ubezpieczenie i 100euro (to jest chyba to zabezpieczenie paliwowe z tego co kojarzę) no dobra, trzeba będzie tak zrobić. Jeszcze raz dzięki za rady ʕʔ
@brusef: Wyrabiaj kredytówkę, chocby w citi masz za darmo, a jeszcze z 300-400 zl premii wyciagniesz lekko.
Ubezpieczenie bezposrednio w wypozyczalni 15-20eur/dzien lekko musisz liczyć. Metodą na znaczne obnizenie kosztów jest ubzepieczenie zewnętrzne - np poszukaj w porownywarce moneymaxim.co.uk W razie uszkodzenia wypozyczalnia sciaga Ci max do wysokosci wkladu wlasnego (z reguly do 1000-2000 eur, zalezy od wypozyczalni) z kredytówki, a Ty dostajesz zwrot tej kwoty od swojego ubezpieczyciela. Z mojego
@szanowny_pan_andrzej: tak. ja generalnie jak mi się nie spieszy, to lubię sobie jednak z małej, lokalnej wypożyczalni wziąć. Chociażby dlatego, że mogę sobie fizycznie wybrać auto i często uda się wytargować większe autko w cenie mniejszego.
A to że auto jest brudne to mi nie przeszkadza, to nawet dobrze, bo to znaczy że mają wyjebkę i nie będą się czepiać przy oddawaniu.