Wpis z mikrobloga

  • 0
@Jakoushirou u mnie jeśli na coś czekam i mam numer śledzenia i ogarnę, że jest awizowane to idę na pocztę bezpośrednio z pracy bo i tak mój listonosz poleconych ani większych przesyłek niż koperta nie nosi. Bardzo często w takiej sytuacji jest tak, że dostaję awizo przesyłki, którą już odebrałem, dzien-dwa wcześniej.
  • Odpowiedz
@Gumbas: Tutaj mała zwykła koperta z pismem urzędowym, więc problemu z zapakowaniem do torby raczej nie ma.
Awizo powinno być niby wystawiane na miejscu w momencie kiedy nie ma adresata, popraw mnie jeśli się mylę ;)
  • Odpowiedz
  • 1
@Jakoushirou ano tak niby powinno być. Nie wiem jak tam u Was, ale u mnie z kim nie rozmawiam, z jakiego osiedla nie jest, to nigdy listonosz poleconych nie nosi (a urzędowa przesyłka taka jest). Kiedyś bawiłem się w jakieś skargi itd, ale odpuściłem to nic nie daje :D
  • Odpowiedz
@Gumbas: jak ja wysłałem dwie skargi, to potem listonoszka przyszła mnie przepraszać i od tamtej pory wszystkie przesyłki przynosiła. Wystawiała sobie awizo nawet nie dzwoniąc, czyli nie brała przesyłek ze sobą.
  • Odpowiedz
@Jakoushirou nic nadzwyczajnego. Dla zaoszczedzenia czasu byly osteplowane na jutro. Awizo byloby wystawione rano ale listy czasami asystentki stemplowaly dzien wczesniej bo w dniu powtornej awizacji nie bylo czasu.

Mozna sie rozejsc. Nie ma afery.

Co do pracowania z domu... To to zawsze raczylem tylko usmiechem bo wychodziloby, ze do kibla i sklepu albo nawet smieci wyrzucic nie chodzisz tylko non stop siedzisz w domu.
  • Odpowiedz
@Old_Postman: Dlatego nie wspominałem o tym w początkowym wpisie, gdyż, byłem 40 minut poza domem, więc może akurat w tym momencie Awizo było wystawione, o ile już nie było wystawione dzień wcześniej przy założeniu z góry, że mnie nie będzie :D
  • Odpowiedz
@Old_Postman:
Ty raczysz to uśmiechem, my raczymy to ciepłym pozdrowieniem środkowym palcem. W czym wyjście do kibla przeszkadza w usłyszeniu dzwonka? A zwykle jak się pracuje w domu to w tym czasie nie lata się ze śmieciami i do sklepu.
Stemplowanie czegoś z datą z przyszłości "bo awizo bedzie wystawione jutro"- wtf? Skoro od razu zakłada się że bedzię kolejne awizo to może od razu zostawić taki list na poczcie i
  • Odpowiedz
@em2ka: @Jakoushirou: Zdajecie sobie sprawę, że powtórne awizo jest wystawiane po to, by przypomnieć, że list przebywa na poczcie, nie ze względu na drugą próbę doręczenia. Listonosz zabiera wtedy tylko powtórne awizo i wrzuca je do skrzynki adresata, nawet nie ma przy sobie listu, więc nie ma też znaczenia, czy jesteś akurat w domu, czy nie.
  • Odpowiedz