Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@trobivik: dla ciekawych wyciąg z rozporządzenia:

1) nosi się lekko przechylony na prawe ucho. Prawą krawędź beretu opuszcza się w dół nieco ku tyłowi tak, aby przysłaniał ucho. Przy wystąpieniach bez nakrycia głowy beret nosi się pod lewym naramiennikiem godłem skierowanym do przodu. Beret marynarski nosi się lekko przechylony na prawe ucho. Dolna jego krawędź powinna znajdować się na wysokości około 40 mm nad lewą brwią oraz około 20 mm
  • Odpowiedz
@wojniz: No właśnie trzeba, żeby takie bzdury nie wychodziły.
UWAGA! Film kręcą (niesamowite!) filmowcy, którzy kręcą filmy o lekarzach, kurach domowych, czołgistach rolnikach i i informatykach 15K, od tego zatrudniają (albo nie) konsultantów, kostiumografów i całą resztę, żeby sobie głowy takimi duperelami nie zaprzątać.
  • Odpowiedz
@Fafnucek: trzeba być kompletnie oderwanym od rzeczywistości, żeby nigdy nie widzieć poprawnie założonego beretu. Tak to może moherowe berety zakładały
  • Odpowiedz
@wojniz: Nie oglądałem tego, ale zakładam, że jak to w serialach,robi przy tym 150 osób, a tego aktora ubierał akurat 3 asystent kostiumografa, reżyser ma aktorów do ogrania, operator ma problemy ze światłe, a kostiumograf z pozostałymi dwoma asystentami kręcą na drugim planie inne odcinki.
Albo po prostu pan aktor się nudził i poprawił po swojemu, bo mu było nie wygodnie, tak też bywa.
@HansLanda88: dla kogo od
  • Odpowiedz
@trobivik: w Nielegalnych była akcja, gdzie oficer na przesłuchaniu odmawia zeznań powołując się na konkretny paragraf kodeksu karnego. Powtarza go z 3 razy w jednym ujęciu. Ja sprawdzam, a tam artykuł o ochronie środowiska xD W polskich serialach nikt nie dba o tak banalne sprawy, konsultanci istnieją tylko na papierze.
  • Odpowiedz