Wpis z mikrobloga

Hej @lakukaracza_ zapoznałem się pobieżnie z Twoją twórczością tu na wykopie i mam trzy całkiem poważne pytania. Byłbyś tak miły i zechciał mi odpowiedzieć bo ciekawość. Pisałeś że jesteś górnikiem dlatego nie sposób nie zapytać:

1. Wspominałeś kiedykolwiek kolegom w łaźni o tematyce LGBT?
2. 4 grudnia siedzisz w domu czy celebrujesz święto ku czci patronki górników św. Barbary?
3. Byłeś już u dyrektora swojej kopalni, żeby pozdejmowali napisy SZCZĘŚĆ BOŻE?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam!

L3stko - Hej @lakukaracza_ zapoznałem się pobieżnie z Twoją twórczością tu na wykopie...

źródło: comment_qxVIXxcJj9Ha8IfkLJxp5cAMhaWQS8bm.jpg

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@L3stko: @TemereNomine: ja pierdzielę, a kiedy mówicie dzień dobry to mówicie to zawsze jak kogoś widzicie czy tylko kiedy macie dobry dzień?

Początkowo gość mnie wkurzał, ale im dłużej siedzę na wykopie to tym bardziej widzę że nie da się być spokojnie ateistą w tym kraju. Dajcie sobie #bekazkatoli na czarno po problemie, a nie go wołacie
  • Odpowiedz
@L3stko: jeżeli jest górnikiem to czemu miałby nie świętować Barbórki? Irlandczycy niewierzący też nie mają wg twojego myślenia prawa do obchodzenia swojego święta narodowego?
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Rzuku: tak samo rutynowe Szczęść Boże na kopalni nie jest życzeniem drugiej osobie żeby jej Bóg poszczęścił. Oba zwroty stosuje się na codzień jako powitanie bez zagłębiania się w ich dosłowne znaczenie

  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Rzuku: w sumie racja. Człowiek używa całe życie i nie wie co mówi XD

Update przykładu z mojego pierwszego komentarza pod tym wpisem:
Mówienie na kopalni "Szczęść Boże" będąc ateistą to ten sam poziom hipokryzji co mówienie "Dzień dobry" komuś kogo się nie lubi
  • Odpowiedz