Wpis z mikrobloga

W ogóle była jakaś nagroda nie za blacklivesmatter, holokaust i lgbt? Spikkke Lee, Czarna Pantera - wiadomo czarni to uberrasa i nadcywilizacja, ale tak się złożyło, że biali robią im na złość. Green Book musiał wygrać, bo tam jest combo (inteligentny wykształcony murzyn gej - sorry za spojler). Freddie Mercury nie wymaga komentarza. Nawet w Narodzinach Gwiazdy jest na początku scena, gdzie Gaga śpiewa w barze dla trapów i to w sumie
@sirrek czyli czarny i gej dostaną Oskara xd dwa filmy były totalnie do dupy, jeszcze czarna pantera rozumiem, bo to jeden z normickich typowych filmów na postawie superbohaterow, więc nikt się nie się nie spodziewa niczego prócz rozrywki. Bohemian raspody tutaj to tragedia byla, nawet ja byłem niezadowolony wychodząc z kina, a o to ciężko, bo różne rzeczy mogę oglądać. Jednak ten film to była typowo hollywoodzka papka. W ogóle się nie
@sirrek: @przekojot: lgbt nie było w "Roma" a dostał 3 oscary. Moim zdaniem zasłużenie wygrał z zimną wojną w kategorii najlepszy nieanglojęzyczny, bo ta narobiła ogromnego hałasu medialnego a szły za nim piękne zdjęcia z nijaką, poplątaną fabułą w której jeden wątek rozbity jest na jakieś dwadzieścia lat (żeby nie było, film jest dobry ale nie spektakularny). ZW doceniona przez krytyków Europejskich, którzy mniej więcej kumają o co chodzi w
@would_an_idiot_do_that ja po obejrzeniu Romy odniosłem wrażenie że to strasznie feministyczny manifest, w całym filmie nie przypominam sobie przedstawienia jednego mężczyzny w jakimś pozytywnym świetle a kobiety musiały walczyć o siebie i sobie radzić więc trochę polityczna to ona jest. Film jest dobry, zdjęcia kapitalne ale nie wiem czy najlepszy spośród nominowanych
@would_an_idiot_do_that: Jeśli chodzi o zdjęcia, to gdyby nie Roma, to Żal miałby Oscara jak w banku. Generalnie co do opinii o filmie to się zgodzę, był to jeden z lepszych filmów tej gali (jak na moje to Roma i Faworyta były takimi autorskimi, dosyć pełnymi dziełami) i zasłużenie Cuaron odbierał te statuetki.

@Talim: Oczywiście, że Roma jest polityczna - ale to całe feministyczne spojrzenie w tym filmie było zrobione dobrze
@StaryZielony:
Jak dla mnie był ładny. Trochę mało różnorodny bo dominowali w nim bantu, a mało było buszmenów i innych ludów, ale generalnie kolorowe stroje, ładna sceneria itp.
Niemniej, też uważam, że poza tym był średni.