Wpis z mikrobloga

@Cepion nie powiedziałam że brzmi niewiarygodnie, a że zrzucanie wszystkiego na USA jest bzdeta.
Empatia? Szkodzi wszystkim. Dla osób empatycznych stworzono powiedzenie "jak masz miękkie serce, to musisz mieć twarda dupe."
@Cepion no tak. Bo skoro nie jestem emocjonalna i naiwna frajerka której można wszystko wmówić to na pewno jestem socjopatka. Powiedz, byłeś kiedyś w Afryce? Czy tylko widziałeś zdjęcia biednego zalzawionego dzieciątka?
Akurat empatii mnie to społeczeństwo pozbawiło i jestem mu za to wdzięczna.
@KRISSVector: ja nie mam prawackiego, po prostu lube operować na faktach. Mam nadzieje ze lewicowe ideologie wprowadzi się w medycynie i zrówna wytyczne dla białych czarnych w różnych chorobach. Bo przecież różnicy żadnej nie ma xd wtedy by wzrosla umerlnosc wśród czarnych na nowotwory do których są predysponowani i ze względu na choroby sercowo naczyniowe, ale lewaki i tak by mówili ze te dane zostały sfałszowane bo źle postawili przecinek a
@LewCyzud: grafika zawiera, jak na dobrą manipulacje przystało trochę prawdy i trochę fałszu. Jeśli jesteś gotowy, możemy przeanalizować krok po kroku każda tezę i zobaczyć czy wytrzyma intelektualną krytykę.
@Magdalie: koleżanko, niepotrzebnie traktujesz moja wypowiedź jako atak personalny. Omówimy fakty: brak empatii jest charakterystyczny dla zaburzeń typu narcyzm czy psychopatia. Fakt drugi: na stanowiskach dyrektorskich i managerskich jest nadreprezentacja osób ze spektrum psychopatii.
Konkluzja: pewien szczególny typ psychopatii jest predysponowany do osiągnięcia "sukcesu" ww dzisiejszym świecie.
Pytanie: czy chcielibyśmy żyć w świecie zdominowany przez osoby ze spektrum psychopatii?

Nie uważam że brakuje ci empatii, widać to po twoich emocjonalnych wypowiedziach.
@Cepion: Wg Twoich wniosków, to nie tylko jestem socjopatką to przy okazji psychopatką, bo brak mi empatii i jestem jednym z tych stanowisk.
To, że reaguję gniewem na ataki personalne to nie znak na obecność empatii, a emocji - a to dwie różne rzeczy.
To nie są fakty, to wyłącznie Twoje teorie.
Empatię się nabywa, poprzez życie społeczne. W identyczny sposób się też jej pozbywa, a jak słyszę lub widzę argument