Wpis z mikrobloga

Stah Al-Schek, Jasnobrody, Generał Arabskiej BPP, Obrońca Tyru, Karmiciel Ubogich, Obrońca Gazy, Turlający Kostki(pierwszy tego imienia)

Generał Stah patrzył na woreczek z dziwnymi wielościennymi kostkami, który znalazł pod poduszką. Słyszał o nich – ostatnio coraz częściej pojawiały się w różnych zakamarkach świata. Co znaczyły? Że jego trud jeszcze nie skończony (a może to tylko halucynacje z niedożywienia? (i śmierć?)).
=================
Konkrety: na fali oskarżeń o powergaming (tak na serio to nie) stwierdziłem, że może zrobię własną grę (with blackjack and hookers) – będącą kompletnym przeciwieństwem gry @lacuna . #staszektaktycznie – ukradnę świat, mapę (z drobnymi zmianami), jednostki (większość) i ogólnie całość (dostałem na to błogosławieństwo) i zrobię z tego grę taktyczną (dalej moglibyście pisać rolpleye, ale bym ich nie czytał, bo nie mam czasu ).

Na czym by to polegało:
- podział na krucjatę i jihad dalej jest
- każdy dowodzi swoim oddziałem (on i tylko on może wydawać mu rozkazy, jak rozkazów nie ma to oddział stoi)
- generałowie decydują o przydzielaniu uzupełnień i dają bonus do walk w okolicznych rejonach – nie posiadają własnego oddziału, ani nie decydują o taktyce/rozkazach/czymkolwiek pozostałych graczy – no chyba że uda im się ich przekonać
- brak możliwości śmierci bohatera – nawet oddział wybity do 0 da się odtworzyć
- sztuczne zbalansowanie – generałowie mniej licznej strony dostana X jednostek do rozdzielenia pomiędzy swoich chorążych, więc możliwe że niektórzy będą dowodzić więcej niż jednym oddziałem.
- ciężko powiedzieć jakie by było tempo gry – zależy ile miał bym czasu. Prawdopodobnie najszybsze możliwe to:
Ruch Krucjaty – 24h na deklaracje
Rozstrzyganie walk – 24h na wydanie rozkazów na temat walki
Ruch Jihadu – 24h na deklaracje
Rozstrzyganie walk – 24h na wydanie rozkazów na temat walki
- wydaje mi się, że modyfikacje zasad które chce wprowadzić spowodowałyby że było by dużo mniejszych walk zamiast kilku dużych
- licza sie tylko deklaracje ruchów, rozkazy i kostki - w mechanice nie ma miejsca na inwencję twórczą - nic co napiszecie fabularnie nie ma wpływu na grę
=================
Zasady nie są jeszcze opracowane do końca, formuła walki nie jest zbalansowana, nic nie jest napisane – na razie badam zainteresowanie – czy byli by chętni pograć – bo jak się okaże, ze jest ich za mało to mi się odechce (a lepiej teraz niż jak poświęcę X godzin na przygotowanie materiałów)
=================
Nie chce konkurować z grą Pugnus Alba, czy #fabularnyachtung – moja gra nie będzie ani trochę fabularna, więc będzie zupełnie innego typu.
=================
W komentarzach ankieta i miejsce na pytania, dyskusje, wolne wnioski, szybkie wnioski, małe nioski i co tam jeszcze chcecie

#lacunafabularnie #lacunafabularniejihad #lacunafabularniekrucjata - wołam raz, potem już nie będę
  • 9