Wpis z mikrobloga

Witam! Gdyby ktoś wymieniał kartę graficzną na nową to chętnie przygarnę tą starszą. Obecnie posiadam gt540 co nie pozwala mi na komfortowe korzystanie z programów graficznych. Może być również sprzęt z używanych koparek kryptowalutowych. O nową obiecuję dbać, czyścić co tydzień oraz chronić przed dziećmi. Podkręcać nie zamierzam. Na złego pana nie trafi, stworzy masę fenomenalnych modeli 3d oraz wizualizacji. Przyjmuję również dotacje na paypal wiec jakbyś kierowniku i złotoweczkę chciał dołożyć to śmiało. dzielny.#!$%@?@gmail.com

Pozdrawiam.

#gpu #komputery #heheszki #komputer #grafika #grafikakomputerowa #gry #grafika3d #nvidia #radeon #dotacje #laptopy #btc #kryptowaluty
  • 34
@purrfect: Wchodzisz na google.com, wpisijesz " blender 3d" pobierasz oprogramowanie ze strony producenta za darmo.
Pozniej instalujesz. Jak juz zainstalujesz to tworzysz nowy projekt, naciskasz ctrl+a i dodajesz kostkę.
Zmieniasz silnik renderu z blenderowego na cycles.
Formujesz kostkę za pomocą różnych narzędzi do transformacji, jest też dużo modyfikatorów. Często można korzystać ze zdjęć referencyjnych które bardzo ułatwiają pracę. Tworzysz jak najprostszą bazę a później dodajesz szczegóły, jak juz jesteś blisko to
@purrfect: Dużo technicznych, artystyczne też jak najbardziej, zwłaszcza przy organicznym modelowaniu gdzie to głównie rzeźbienie jest. To nie jest tak ze to komputer wszystko za Ciebie robi. Nie bez powodu ludzie w branży nazywają się artystami 3D. Dużo osób też ręcznie maluje tekstury np
@PolakAteistaMocnyII: Ciezko określić, myślę że jak ktoś dużo się uczy i ćwiczy to z pół roku-rok. Dużo czynników na to wpływa. Np czy sam sie uczysz czy ktoś doświadczony Tobą kieruje. Ja od roku cisnę tak na serio, a interesować zacząłem się już z 2 lata temu ogólnie grafiką, zaczynałem od rastrowej czyli 2D tylko miałem w tym pierwszym roku ogromne przerwy bo musialem wyjeżdżać i zajmować się innymi sprawami. Teraz
@PolakAteistaMocnyII: a co do kart (nie moge edytowac posta z jakiegos powodu) to jesli chodzi o blendera jest wsparcie tylko i wylacznie dla nvidii jesli chodzi o rendering za pomoca gpu tak samo program do texturowania którego się uczę wymaga karty nvidii. Gdybym tylko mógł to wybrałbym amd.