Wpis z mikrobloga

@Razi91: Ja mam 23" 1080p 60hz (stary zostawiłem, dell S2340L) i kupiłem nowy 1440p 144hz 27" (s2716dg).

Skupił bym się na głównym bo najwięcej z niego korzystasz. Drugi monitor naprawdę byle co - jest to tylko żeby powiększyć powierzchnię pracy/schowek.

4k bym nie brał bo ani gry ani filmy na tym nie będą dobrze wyglądały. Jeszcze nie te czasy. Co niektóre strony wyglądają słabo na 1440p, a co dopiero na 4k.
@pawntheworld: Filmy akurat będą wyglądać ok, choć w sumie i tak zwykle na TV puszczam. Do gier mam FHD, a na UHD zawsze mogę odpalić w mniejszej rozdzielczości, najlepiej FHD, bo się wtedy ładnie skaluje. Zresztą i tak mało gram.

Z UHD boję się, że będę musiał skalować, teraz „pożyczyłem” sobie 27" QHD i wydaje się być w sam raz, ale to maksymalny rozmiar na jaki sobie mogę pozwolić.

Drugi monitor
@Razi91: nawet poczytaj to z najmocniejszym sprzętem nie pograsz na 4k. Technologia na kolejne lata.

Ja bym kupił główny 27" 1440p
drugi 23/24" 1080p - grosze to teraz kosztuje, na przyszłość możesz go mieć jako trzeci
@pawntheworld: GTX770 na Linuksie, więc generalnie już nie za wiele :) Zawsze mogę 2x rozdzielczość zmniejszyć, albo grać w oknie. Zależy mi głównie na powierzchni roboczej, ale też żeby ze skalowaniem nie kombinować.