Wpis z mikrobloga

Pokaz mordę i swoje prawdziwe nazwisko, to wtedy Twoje zdanie o wartości jego malarstwa będzie mogło być w ogóle wzięte pod uwage. Teraz to dno xD


@Sowiet_Kusy: Co ma morda i nazwisko do znajomości malarstwa, matole?
Malarstwo to moje hobby, duzo czytam i chodzę po galeriach. Naprawdę nie zależy mi, żeby cokolwiek udowadniać pierwszemu lepszemu szczurkowi z internetu.
Ludzie którzy mają pojęcie o sztuce nie cenią wysoko Beksińskiego i moje
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@destructivedetroit: bujnowski, matecki, jak lubisz tematy w stylu graffiti to wieczerzak, honza zamojski

lubie tez prace przebindowskiego, maciejowskiego

sasnala bardzo lubie, ale on juz ma sporą renomę i wystawia w znanych
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@svartalfar: A co Ci się podoba w jego obrazach? Lubisz mroczny klimat?
Tez nie jest tak, zebym go nie docenial. Wiele obrazow mi sie podoba.

W sumie to nawet nie dziwi mnie, ze ludzie go uwielbiają. Wiekszosc ludzi lubi obrazy, ktore są bardzo dopieszczone i szczegolowe. Tak jak tutaj pędzel zeróweczka, wtedy to robi na ludziach wrazenie, a abstrakcje sa traktowane jako cos bezwartosciowego, "moja córa lepiej maluje" :P A
  • Odpowiedz
@svartalfar No dobrzy malarze :) Z tego nurtu co vlaminck masz jeszcze Jawlenskiego, jest super. Albo zobacz takiego malarza Nicolas de Stael, tez moze Ci sie spodobac.

ja to wole nowsze malarstwo, ale mam pare klasycznych obrazów, ktore uwielbiam. Np. obraz Amerlinga, na ktorym lezy kobieta z dzieckiem. Ten https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/93/The-Drowsy-One-Friedrich-von-Amerling.jpg :)

czy obrazy Klimta. Uwielbiam kobiety z jego obrazow. Jego zdjęcia z Emilie Floge na łódce tez sa swietne. Mial niesamowity
  • Odpowiedz
@svartalfar: najpierw powiedz czego szukasz to Ci moze doradzę. A jak nie wiesz to w sumie tez moge Ci doradzic :P
Warto, zebys przeczytala '1001 obrazów, ktore warto zobaczyc'. Obrazy ze wszystkich epok z krotkimi opisami, jedna z moich ulubionych ksiazek. Moze byc teraz trudniej dostępna, ale warto. To jest najlepsza ksiazka, zeby sie zorientowac co w ogole lubisz

O Klimcie to akurat czytalem piekny album Eva di stefano też dobra książka.

Tutaj masz ten obraz mlodego Klimta, ktory wisi na suficie [nie katedry
stefanbanach - @svartalfar: najpierw powiedz czego szukasz to Ci moze doradzę. A jak ...

źródło: comment_Q9hpgC4fi48up50JWbTCQnxLXFiOnf9x.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@svartalfar: Wiesz takich ksiazek raczej nie czytam. Bardziej w ten sposob jadę, ze mam swoich ulubionych malarzy i czytam biografię :)
A jak czytam taką biografię to potem dowiaduję się przy okazji o innych malarzach i mam juz nastepne ksiazki na liscie :P
Np. biografia Muncha jest swietna. I w tej ksiazce duzo bylo poswiecone Thaulowowi bo tam wchodzily w gre jakies romanse :P sprawdz thaulowa jak nie znasz tez
  • Odpowiedz