Wpis z mikrobloga

@Magdalie: nie chodzi o sam fakt zycia za 2k, tylko o nie #!$%@? gdy pieniadze spadly ci z nieba. Poza tym jest lekka roznica miedzy wydaniem tylko 2k a zyciem za 2k.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Jeżeli chcesz ominąć zus to tak potrzebni są conajmniej dwie osoby. Zainteresuj się tematem ja tak działam i ma to swoje plusy (minusy tez)

@sexlord:
Nie byłbym taki pewien. Jestem asystentem sędziego w wydziale ubezpieczeń społecznych i nastukałem już kilkadziesiąt uzasadnień wyroków, w których drugi wspólnik został uznany za wspólnika iluzorycznego, a spółka za jednoosobową.
  • Odpowiedz
@Commodus: Przede wszystkiem trzeba mieć uzasadnienie dobre, które cieżko podważyć. Z drugiej strony ciężko wspólnika posiadającego 1/5 udziałów określić mianem symbolicznego. 50% będzie symboliczne? To wtedy wystarczy się zabezpieczyć zapisem w umowie spółki, że cena akcji nie zmienia się w czasie oraz że prawo pierwokupu mają obecni wspólnicy spółki. Przy kapitale 5k dasz komuś grosze a zatrzymujesz spółkę... a jak kapitał zakładowy jest poł miliona to zapewne stać tez firme
  • Odpowiedz
Oszczędzanie to stan umysłu. Facet od Ikei kupował aspirynę w większych tabletkach i dzielił, ponieważ wychodziło taniej.
  • Odpowiedz