Wpis z mikrobloga

@powaznyczlowiek: No nie do końca. Ja kiedyś wkurzyłem się, że stoję zawodowo w miejscu, że lata uciekają a mnie nie stać na dom, na szybkie auto i podróże po świecie. Nadszedł moment, że postanowiłem zrobić magisterkę, pomimo długiej przerwy od studiów inżynierskich. Czas minął, a ja w tym roku przeskakuję ze stancji na mieszkanie, kredyt wziąłem na 60%, bo resztę sfinansowałem z oszczędności, na wykończenie mam gotówkę. Za rok robię
  • Odpowiedz
Jak oszczędzanie takie dobre to czego naród się burzy jak rząd chce pomóc mu w oszczędzaniu dodatkowych pieniędzy do emerytury. A może dlatego że oszczędzanie z własnej nieprzymuszonej woli jest dobre, a nie dlatego że pan w telewizji ci kazał (a nawiasem mówiąc śmieszne te oszczędnościowe procenty aż 4% w koncie oszczędnościowym podczas gdy paręnaście lat temu dawali 10%).
  • Odpowiedz
@Vincenzo: proszę:
Rejs Świnoujście Ystad - 157,38 zł za ok 8h (polecam ten rejs, bardzo miła atmosfera sami Polacy i wszyscy częstują wódką za free, brak Szwedów na pokładzie)
Lot Szczecin - Oslo - od 120zł za dwie godziny lotu

wychodzi że rejs jest czterokrotnie tańszy na godzinę podróży i jeszcze wódką poczęstują
  • Odpowiedz
śmieszne te oszczędnościowe procenty aż 4% w koncie oszczędnościowym podczas gdy paręnaście lat temu dawali 10%


@wipok: Porównaj sobie jaka była wtedy inflacja, a jaka jest teraz. Te procenty nie biorą się znikąd.
  • Odpowiedz
@WaveCreator: Usłyszałam niedawno, żebym nie #!$%@?ła głupot o godnym życiu za 2k na miesiąc, samej mając o wiele, wiele więcej. Wpierw uzałam, że #!$%@? wie, bo już sama z samej ciekawości żyłam za 2k na miesiąc i wprowadziło to pewne ograniczenia w moim życiu, ale ze 3 dni temu sprawdziłam na co wydałam "dużo" pieniędzy od początku miesiąca. Na bzdety, które umilają życie, ale nie są mi potrzebne. Mogę sobie
  • Odpowiedz