Wpis z mikrobloga

@skyluker: Pls, co to za porównanie? xD Do samochodu jeden będzie patrzył na spalanie, drugi na awaryjność, a trzeci na osiągi, a tutaj większości zależy, żeby po prostu wciągnąć jak najwięcej FPS.
@Marseloo:
Kupiłem niedawno 2070 i powiem Ci, że nie ma tytułu, który by tę kartę zamęczył w 1920 x 1200. Tak poglądowo, po wrzuceniu V-Sync na 60 fps w BF V na ultra + RTX karta pracuje z około 75% obciążeniem. Jedyny scenariusz, gdzie nie udało mi się wyciągnąć stabilnych 60 fps, to jak odpaliłem na trzech monitorach w trybie sorround przy rozdzielczości 5760 x 1200.

Kupiłem akurat kartę Gigabyte:
https://allegro.pl/oferta/gigabyte-geforce-rtx-2070-windforce-8g-8gb-gddr6-7820820756
@Marseloo: z gtx jest identycznie.
2070 tańszy, 2080 droższy i więcej FPS.
Sam sobie odpowiedz w co grasz, ile klatek potrzebujesz i ile chcesz kasy wydać. To jest naprawdę dobrze wystopniowane..

Z twojego postu nie wynika w jakiej rozdzielczości grasz, jaki masz procesor, czy planujesz zmianę Budy i w co właściwie grasz. Odpowiedz jak wyżej jest imho gówno warta.
Kup 1060 i będzie.
@skyluker: Ale czego nie ogarniasz kumplu? Podałem maksymalny budżet 3k i zapytałem co najmocniejszego dostanę za tę cenę? Tych modeli jest tyle na rynku, że przyprawia mnie to już o zawrót głowy. Niektóre droższe 2070 chyba nawet wypadają lepiej niż tańsze 2080.
@Marseloo:
Tak tylko dodam, bo może nie wynika to wprost z poprzedniego posta - jeżeli grasz tylko w 1080p, nie masz zamiaru zabierać się za 4K a każde 20 zł oglądasz z dwóch stron nim je wydasz to 2060 da Ci ten sam rezultat stałych 60 fps za 500-600 zł mniej:
https://allegro.pl/oferta/gigabyte-geforce-rtx-2060-windforce-oc-6gb-gddr6-7820680754

Chociaż o ile budżet pozwala ja i tak bym wziął 2070 aby mieć zapas mimo tego, że 2070 oferuje
@skyluker: Jeśli też mam dopłacić 1k, a mieć tylko lekki skok to też bez sensu. Kiedyś w internecie widziałem takie fajnie porównanie gdzie było kryterium ile się płaci za każdą klatkę.
@smk666: Tak też zrobię Mirku. Miesiąc temu kupiłem nowy monitor i zależało mi wtedy tylko na przeskoku na 144hz i zdecydowałem się na 1080p, więc teraz już nie będę kupował kolejnego. Wezmę wersję 2070, żeby mieć już spokój na najbliższe lata. :)
@Marseloo:
Jak do 144Hz to przyda się dodatkowa wydajność 2070 :) Ja akurat składałem kompa do roboty (Ryzen 2700x + 32GB ram) i porządną kartę dorzuciłem w zasadzie tylko dlatego, że brałem na raty to te 30 zł miesięcznie mnie zbawi a i tak mam monitory typowo robocze 1920x1200 60Hz z Adobe RGB więc ponad 60 klatek mnie nie interesuje.