Wpis z mikrobloga

Mirki, mam pytanie o #pracait. Zostałem zaproszony na rozmowę o płatny staż w dziale IT. Podejrzewam że stanowisko będzie na zasadzie przynieś, wynieś, zainstaluj drukarkę. Trochę tam klikam w ten komputer, hobbystycznie próbuję coś pisać w Java i C++, choć #programista15k ze mnie żaden ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dodatkowo działam nieco w temacie grafiki 3D. Gorzej z sieciami, choć wszystko jest do nadrobienia. I tu moje pytanie, czy ktoś z Was rekrutował, był może niedawno na rozmowie o podobne stanowisko? Czego się mogę spodziewać? Duża, zagraniczna firma produkcyjna, żaden Januszexpol. 30 km od Warszawy. Za każdą pomoc dziękuję.
  • 9
staż w dziale IT


@Masuj: To może być dosłownie wszystko. W mojej firmie pewnie byś dostał jakieś pisanie testów jednostkowych lub prostych automatów, ewentualnie jakieś proste duperele typu kosmetyczne poprawki, a rekrutacja pewnie by dotyczyła podstaw tego co deklarujesz, że umiesz i ewentualnie omówienie projektów, którymi się chwalisz.
płatny staż w dziale IT


@Masuj: Zbyt ogólne, żeby cokolwiek o tym powiedzieć. U nas dostałbyś dwie kartki A4 z tematami do ogarnięcia i przykładowymi zadaniami w jakich trzeba udowodnić że te tematy ogarnąłeś :). Międzyczasie pisałbyś proste zadania od klientów.
  • 1
@idiot: @lionbest: @dan3k: @mk321: byłem na rozmowie wczoraj. Żadnych konkretów, ot pytania o życiorys, sprawdzenie angielskiego i kilka ogólnych pytań z zakresu potencjalnego stanowiska. W zasadzie jedyną rzeczą o której konkretnie się wypowiadałem były macierze dyskowe po pytaniu czy wiem co to RAID. Więc albo stwierdzili że się nie nadaję, albo tak to miało wyglądać. Na koniec standardowe „zadzwonimy w sprawie drugiego etapu rekrutacji”.

W każdym razie dziękuję