Wpis z mikrobloga

Dzień dobry #szczecin, marzy mi się ostatnio przeprowadzka do Waszego miasta. Zastanawiam się jednak jakie osiedla są polecane, a jakie przeciwnie. Możecie coś polecić i odradzić?
Z tego co do tej pory udało mi się dowiedzieć to Pogodno na tak, a Niebuszewo zdecydowanie na nie.
  • 26
  • Odpowiedz
@Kotor: górne niebuszewo. Niższe koszty wynajmu, a blisko centrum. Dosyć cicha okolica i w pobliżu 3 Lidle i biedronka.
Choć ja w sumie prawie całe życie mieszkałem na dolnym wracałem wiecznie o 2-5 w nocy w stanie różnym i nigdy nawet nie poczułem się zagrożony, więc sam nie wiem czy to nie są już tylko legendy, że na dolnym jest gorzej.
  • Odpowiedz
@Kotor: polecam Niebuszewo. Mam pod nosem Lidla, Intermarche, tuż obok mojego bloku jest Rusałka. Spokojnie, w miarę cicho, koło domu mam przystanek tramwajowy, niebieski nie ma nawet problemów z dojazdem do pracy na prawobrzeże.
  • Odpowiedz
@Kotor: A Ja polecę Osiedla Słoneczne, Bukowe i Kijewo. Dobra komunikacja z centrum, fakt że to blokowiska, ale mieszkam w Szczecinie po prawej stronie i zupełnie nie narzekam. Trzeba lubic blokowy klimat, ale jest przestrzeń, są miejsca na spcery, cały UM pod nosem, Outlet, kino, dyskonty i święty spokój wieczorem i w nocy.
  • Odpowiedz
@klebsiella: otóż przyjacielu! mieszanka nowobogackich łysoli w cayen'ach co to nikt nie wie skąd maja szmal, patusów w golfach czy innych vectrach, starych Kazików.
głośno, brzydko i stare kamienice z kiblami na klatkach. Kupa studenciaków drących ryje w porach kiedy jednak powinni mieć te ryje zamknięte. Ot co. wiadomo wszedzie się zdarzy, ale szansa duuuuużo większa.
  • Odpowiedz