Wpis z mikrobloga

#pies #psy Mirki jako, że kleszcze w tym roku szybko dają o sobie znać, mój 4ronóg już złapał, to mam pytanie co polecacie?
My przez 4 lata działaliśmy na Foresto - ale słyszałem też o tabletkach no i są też krople. Co waszym zdaniem sprawdza się najlepiej? Aha moze to istotne rasa to #beagle

Co na kleszcze?

  • Obroża typu Foresto? (jaka?) 43.5% (10)
  • Tabletka? (jakie) 26.1% (6)
  • Krople? (jakie?) 13.0% (3)
  • Nie wychodzić z domu do zimy 17.4% (4)

Oddanych głosów: 23

  • 15
  • Odpowiedz
@czuczer: poczytaj o simparice. Ja podałam jej chyba 3 lub 4, pierwszą w okolicach listopada-grudnia 2017, ostatnią chyba w styczniu. Ogólnie młodej w ogóle nie zabezpieczałam, bo cokolwiek podasz, to ścierwo. Jedyne co to ją obserwowałam, złapała przez cały rok 4 kleszcze, wyjęte od razu. Zapomniałam o simparice zupełnie, myślałam, że to po prostu pies, który niewiele łapie (starsza też kiedy nie była zabezpieczona, praktycznie nic nie łapała), ale ostatnio wet
  • Odpowiedz
@Elia: no my właśnie od zawse Foresto i było dobrze. Ale teraz mieszkamy blizej lasu i wolę sprawdzić dodatkowe opcje :) tymbardziej, ze ostatnio Vet coś kręcił na nie nosem
  • Odpowiedz
@czuczer: Dlaczego by Wam nie przeszkadzało? Lubicie spać z toksynami? Przecież nawet producent przed tym przestrzega ( ͡° ʖ̯ ͡°)
"Tak jak w przypadku wszystkich produktów leczniczych weterynaryjnych, należy uniemożliwić małym dzieciom zabawę obrożą oraz wkładanie jej do ust. Nie powinno się zezwalać zwierzętom noszącym obrożę na spanie w tym samym łóżku co właściciele, a zwłaszcza dzieci."

Moja przyjaciółka jest brand managerem od tej obroży i pokazywała
  • Odpowiedz
@czuczer: tabletki. Odkąd mój blablador zaczął brać tabletki, nie zdarzyło się, aby kleszcz go czymś zaraził. Zdarzało mi się wyciągać mu kleszcze, ale były już uschnięte i martwe.

Przed tabletkami bardzo poważnie zachorował na chorobę odkleszczową, ogólnie to już żegnał się ze światem, ale udało się go cudem odratować.
  • Odpowiedz
@czuczer ja już nigdy więcej nie chce przeżywać stresu, który zafundowala mi pani weterynarz, która poleciła nam tabletkę, którą podalismy, a po sprawdzeniu okazało się, że ponad 300 psów zmarło po jej podaniu, objawami były wymioty pianą, a potem zgon, nawet jakaś fundacja pisała o tym, że chcą sprawę założyć, ale ciężko było jednoznacznie udowodnic, że bezpośrednio działo się to po podaniu tabletki, bo zgon występował w odstępie do tygodnia. Nie pamiętam
  • Odpowiedz
Foresto wypada naprawdę dobrze na tle innych środków


@Elia: nie mówię, że nie, po prostu dla mnie osobiście to nie jest żaden argument, zwłaszcza że po trochu obracam się w branży medycznej i wiem jak wygląda wciskanie produktu. Foresto jest bardzo dobre, sama stosowałam, niemniej jak wszystko, może zawodzić.

@czuczer: skoro przez ostatnie 4 lata spaliście z foresto, to droga wolna xDDDD

@alexaandriach: zawsze możesz zadzwonić i zapytać, swoją
  • Odpowiedz