Wpis z mikrobloga

Człowiek się starzeje, to wypadałoby w końcu zamówić jakiś porządniejszy, bardziej stylowy zegarek...

Obecnie mam Casio AQF-102WD-1BVEF. Nadal mi się całkiem podoba, ale jest już trochę sfatygowany (kupiony w 2009), no i ogółem trochę za bardzo plastikowy. Lubię mieszankę zegarka wskazówkowego i cyfrowego, ale jednak fakt, że oba zegarki się stale rozsynchronizowują (i ogółem żaden z nich nie jest super dokładny) jest jednak trochę irytujący.

Także, zacząłem się rozglądać za czymś nowym. Na pewno wymogiem jest bransoleta, oraz zegar wskazówkowy (bez cyfrowego). Datownik musi być. Budżet - nie wiem, najlepiej byłoby zapłacić coś w okolicy 500zł, a już na pewno nie więcej niż 1000.

W oko wpadł mi klasyk, czyli Seiko SNZF17K1: https://www.creationwatches.com/products/seiko-automatic-sports-89/seiko-5-sports-automatic-23-jewels-snzf17-snzf17k1-snzf17k-mens-watch-1464.html

Cenowo niezły (pytanie, na ile to wiarygodny sklep), no i zawsze mnie intrygowały automatyczne zegarki od Seiko. Ale sam nie wiem, czy to odpowiedni wybór dla mnie. Zegarek noszę do pracy (ok. 11h dziennie byłby na ręce, pon-pt), bardziej jako część "biżuterii", ale powinien przy być praktyczny i używalny tzn. rozsądnie dokładny. Nie jestem pewien, czy to odpowiednie "warunki" i wymogi dla automatu.

Aczkolwiek... przeglądając Allegro trafiłem na taką perełkę - Seiko SKA531P1: https://allegro.pl/oferta/zegarek-meski-seiko-ska531p1-kinetic-najlepsza-cen-7584947190

Wcześniej nie myślałem o zegarku tego typu ale po zastanowieniu muszę przyznać, że jednak ta stylistyka bardziej do mnie przemawia. Prostsza, mniej "zapchana" tarcza, cieńsze wskazówki, no i przede wszystkim - ciemna bransoleta. Chyba mechanizm Kinetic też bardziej pasuje do tego, jak będę ten zegarek nosił (poprawcie mnie jeśli się mylę). Nie jestem tylko przekonany, czy jest warty tej ceny z Allegro, jakby nie patrzeć to jednak używka ze śladami użytkowania. Zamawiam ostatnio trochę starych rzeczy z Allegro/eBay i wiem, że najczęściej na zdjęciach przedmioty i tak wyglądają lepiej niż w rzeczywistości.
Jak myślicie, warto się tym zainteresować? Może sprzedawca coś by spuścił z ceny, bo z tego co widziałem aukcja wisi już co najmniej pół roku.

Macie może też jakieś inne propozycje w stylu SKA531P1? Nie musi być od Seiko. Jeśli to ma znaczenie, to z zakupem mi się nie śpieszy.

#zegarki #watchboners #zegarkiboners #seiko
  • 7
@yojo2: automaty z reguły nie są takie dokładne jak kwarc, więc z dobową odchyłką +- kilku sekund trzeba się liczyć. Jeśli nosisz zegarek poniedziałek-piątek, to zawsze po weekendzie i tak będziesz musiał go na nowo uruchomić, więc to ewentualne korygowanie nie będzie odczuwalne (sądzę, że to spełniałoby wymagania rozsądnie dokładnego zegarka) i skoro podoba ci się ciemna stylistyka, to od siebie polecam http://www.dutyfreeislandshop.com/pl/orient-faa02003b9-aa02003b9-ray-raven-ii-mechanical-automatic-black-divers-watch
Z drugiej strony, jeżeli wolisz zegar wręcz bezobsługowy,
fajny ten kinetic


@qbad89: nawet bardzo, ja nie mogę od niego oczu oderwać ;)

a ja Ci proponuje pójść do galerii i pomierzyć różne style zegarów na ręce bez kupowania czegokolwiek, żebyś bardziej wiedział czego szukasz. Czy diver czy coś klasycznego, łatwiej Ci będzie szukać wtedy :)


@miiihau: to jest dobra rada, bo w sumie nie miałem do tej pory do czynienia z zegarkami z "wyższej półki" (wiem, że to