Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 406
Drogie Mirabelki i Drogie Mireczki,
Ponieważ całkowicie nieświadomie byłam zakupiłam po raz drugi tę samą #ksiazka #ksiazki, którą już w domu mam, postanowiłam popełnić z nią małe #rozdajo. To ta po prawo z garbusem na okładce (tak, z zakładką - zdążyłam ją lekko napocząć gdy zorientowałam się, że już gdzieś to kiedyś czytałam), czyli #grisham i jego #wspolnik. Nie będę streszczać ani opiniować, wszak są od tego odpowiednie strony w sieci.
Wysyłka na mój koszt ofkors, najchętniej paczkomatem.
Zwycięzcę wybiorę spośród plusujących w drodze losowania. A kto nim zostanie - ogłoszę jutro mniej więcej o tej samej porze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zielonki - sorry, ale jesteście out.

yo123 - Drogie Mirabelki i Drogie Mireczki,
Ponieważ całkowicie nieświadomie byłam za...

źródło: comment_vnMqfqsNx32gzqZCrJwIrDdXCS8ZZemQ.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@fasttaker:
Jak będę mieć ochotę napisać po prawej to napiszę po prawej
Teraz miałam ochotę napisać po prawo


  • Odpowiedz
@yo123 Polecasz jakieś dobre tytuły Grishama, w tym roku rozpocząłem jego przygodę z Reckoning i powiem że to dosyć przeciętna pozycja. Jakieś rekomendacje?
  • Odpowiedz
Niestety nastąpiło tu połączenie dwóch zwrotów "PO prawej/ PO lewej" + "na prawO/ na lewO" = "PO prawO/ lewO". Słownik języka polskiego nie przewiduje tej formy, a więc jest ona niepoprawna, jednak w moim regionie np. jak i w wielu innych można tę formę usłyszeć.
Lepiej jej nie stosować, by nie powielać błędów, ale u mnie mówi się "przed szkołO, za górO, trzi". Ważne chyba, żeby mieć świadomość jaka forma jest poprawna
  • Odpowiedz