Wpis z mikrobloga

@Pies_Na_Baby Nawiązuje do poprzedniego tematu. Sorry, że teraz odpisuje, ale tak wygląda życie w audycie ( ͡° ͜ʖ ͡°) no więc warto dla samej wiedzy z rachunkowości/excela, ale moim zdaniem, jeśli tego nie lubisz tak na poważnie, to ciężko wytrzymać. W tym zawodzie ludzie cały czas odchodzą i to jest normalne, bo jest po prostu ciężko. Obecnie są duże presje na marże, i pensje dla seniora to jakies
@Pies_Na_Baby: moim zdaniem nie, ale lepiej odpowiedzialbym znając Twoje motywatory czy plany na karierę.

W dużym skrócie praca bardzo nudna, ciśnienie jak wszędzie i wcale się tak dużo o biznesie nie nauczysz jakbyś chciał, bo audyt nie równa się ciekawym projektom, due diligence itp.

Moim skromnym zdaniem jest wiele ciekawszych miejsc i stanowisk, ale fakty są takie, że patrząc na samą pensje pewnie połowa Polaków by się zabiła dla takiej kariery.
Tu chodzi bardziej o audyt jako miejsce pracy. Ja już jebłem wypowiedzeniem dzisiaj, po czym ubłagano mnie, żebys został do końca projektu, a jestem tylko internem (sic!). Nadaje się każdy, kto widzi detale, umie szybko liczyć, umie dopasować dane ablo zobaczyć wlasnie, ze cos nie pasuje detail-oriented ( ͡° ͜ʖ ͡°) słyszałem, że w EY przyjmują teraz każdego
@kris0013: to słyszałem, że już w grudniu z PwC dużo osób odeszło i to z wyższego szczebla. No i generalnie w PwC jest zdaje się ubersłabo jeśli chodzi o nadgodziny, bo można je jedynie odbierać bez możliwości ich wypłaty. W EY właściwie również nieciekawie, sam zrezygnowałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Rok temu w EY z praktykantów nie został prawie nikt. Jedno jest pewne, że w audycie najgorzej
@xxvv: To prawda. Nadgodzin raczej nie wypłacaja, chyba ze nie maja juz wyjscia. @reasonable: jestem internem jeden sezon tylko, nie slyszalem zeby ktos siedzial dluzej niz 12h w pracy, ale siedzi sie tam tylko wtedy, gdy jest to faktycznie potrzebne. Raczej nikt Cie nie cisnie dla samej sztuki. W audycie wszedzie jest nieciekawie obecnie ;)