Wpis z mikrobloga

Siemka! Ma ktoś może papugę nimfę? Moja ma 23 lata i od jakiś dwóch miesięcy zauważyłam, że trochę schudła, ale je tak jak zawsze. I zrobiły się jej mętne oczy. Poza tym jest wszystko ok, je tyle ile zawsze, kupy też są w normie. Jest chętna do zabaw. Są to już oznaki starości i zbliżającego się czasu, czy jednak może jakaś choroba? Niestety nie mam w pobliżu weta, który ogarnia ptaszorki :/
Może znacie jakieś konkretne karmy dla starszych ptaków, które wartom jej zakupić.
#papugi #papuga #nimfa #papuszkaboners
  • 7
  • Odpowiedz
@samjesteszajety: samiec. chętnie wcina warzywa, jabłka. pod wględem apetytu wszystko jest okej.
@Meitantiev: a możesz powiedzieć jak wyglądały ostatnie miesiące ich życia? coś się zmieniło w ich zachowaniu, wyglądzie? czy wszystko było ok, a po prostu pewnego dnia leżały na dnie klatki?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@konsumatumest: jedna miała wypadek i po jakimś czasie odezwały się stare bóle i dostała paraliżu łapek ;__;

Druga z kolei pod sam koniec życia zaczęła zdecydowanie więcej spać. Jadła tyle samo co zwykle ale miała mniej siły na zabawę jak i ochotę. Najchętniej siedziała przy mnie i spala. Po powrocie pewnej nocnej zmiany z pracy już była martwa. Jedynie rano obudziło mnie to jak spadła z żerdzi na dno klatki. Resztę
  • Odpowiedz
@Meitantiev: ojejku. Mój Duduś (nie pytaj, miałam 4 latka jak nadawałam mu imię XD) też już częściej śpi niż jest aktywny. ale zachęcany do zabawy chętnie podejmuje i sobie razem śpiewamy i jest fajnie. ale za to od jakiegoś czasu czuje się bardzo niepewnie poza klatką. w ogóle nie podejmuje próby latania i tylko z zaciekawieniem chodzi po pokoju, ale to już nie jest to samo co kiedyś.
  • Odpowiedz