Wpis z mikrobloga

Wczoraj niezważając na pełnie księżyca, na tapetę trafiła Mgławica Rozeta - NGC2237.
Bardzo zjawiskowy obiekt, szczególnie gdy jest prezentowany w HST.
I tak jest też mój cel - wczoraj tylko 12x600s w H-alpha, jak będzie pogoda to dziś/jutro OIII oraz SII.

Fotografia balkonowa, przy pełni księżyca i ogromnym LP nie pozwoli zrobić efektownego zdjęcia - jestem tego świadom.
Ale nie mając możliwości wyjechać gdzies poza miasto i rozstawić się "na dziko", zostaje to co mam.

Problemy: mam dyskomfort w temacie guidingu.
Najwyższa pora aby wykonać serwis montażu (ponowna regulacja).
Wczoraj okazał się problem z czasem 1200s dla tego obiektu (~30* nad horyzontem, kierunek SSW ).
Mając zamiar fotografować w narrowbandzie, takie czasy są wymagane, a guiding musi zapewnić punktowe gwiazdki!
Inna rzecz, to regeneracja desicantu, która wymusza zrobić nowe flaty -> poniższa fotka ich nie ma.
Czyli sama fotka pójdzie do ponownego składania, postaram się lepiej przyłożyć, obecna to tylko "poziomy" i "krzywe".

#astrosky #nightsky #astronomia #astrofotografia #astrofoto #kosmos #mojezdjecie #ngc2237
jgoluch - Wczoraj niezważając na pełnie księżyca, na tapetę trafiła Mgławica Rozeta -...

źródło: comment_NuoCKYdaz7yobD0COYAlbfOGlGcusNyP.jpg

Pobierz
  • 3