Wpis z mikrobloga

Trochę mnie rozwala logika wykopków w tym znalezisku:
https://www.wykop.pl/link/4804471/wojska-obrony-cyberprzestrzeni-stac-najwyzej-na-studentow-z-placeniem/
Rozumiem, że lipa z płacą. OK. Nie oferują ceny rynkowej, więc nie ściągną najlepszych specjalistów. Ich zarobki powinny być wysokie, bo i odpowiedzialność jest spora.
Tylko wystarczy wejść na jakiekolwiek inne znalezisko związane z wydatkami państwa i możemy przeczytać komentarze typu:

Hurr jak to marnujemy pieniądze podatnika wszystko co publiczne jest drogie nieopłacalne, na wolnym rynku byłoby 1000 razy tańsze i w dodatku lepsze!!!11one

A tutaj de facto próbuje zaoszczędzić, jak się da — więc typowy wolnorynkowy wykopek powinien się cieszyć z wyzysku. Zamiast tego mamy narzekanie na wysokość płac. Tylko że gdyby płace były wysokie, to typowy wykopek narzekałby na marnowanie publicznych pieniędzy. I tutaj nigdy typowemu wykopkowi nie dogodzisz, bo wykopek nigdy nie będzie zadowolony, zawsze będzie miał jakieś ALE.
Niskie płace w usługach publicznych?
ŹLE.
Wysokie płace w usługach publicznych?
ŹLE
Po prostu zróbcie wolny rynek i z pewnością rozwiążemy wszystkie problemy świata. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#neuropa #antykapitalizm #bekazwykopkow #bekazprawakow #hipokryzja #polityka
  • 11
@lewackie_japko: zatrudnianie niewykwalifikowanych ludzi to też marnowanie pieniędzy. Wolnorynkowcy nie są przeciwnikami płacenia ludziom rynkowych stawek tylko są przeciw przerośniętej administracji publicznej. Gdyby uprościć przepisy i zlikwidować albo zmniejszyć część niepotrzebnych urzędów(np. Urząd pracy, który zatrudnia prawie 23 tys. ludzi) to w budżecie znalazłyby się pieniądze na potrzebnych specjalistów
@Drakii: oczywiście! Są nieefektywni i nic nie działa! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@tallman: https://wynagrodzenia.pl/artykul/wynagrodzenia-w-dzialach-hr-w-polsce
ogólna mediana wynagrodzeń w HR dla wszystkich: 4700
mediana wynagrodzeń w HR w sektorze publicznym: 3640
No ale wiadomo, jak pracodawca zatrudni kogoś do HR, to z pewnością nie potrąci swoim pracownikom z tego ani jednej złotóweczki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Już to widzę, jak sobie chleb od
@lewackie_japko: Zresztą wystarczy spojrzeć na opinie o urzędach pracy. Pracujący tam nie mają żadnej motywacji żeby znaleźć ludziom prace bo i tak dostaną swoją pensję czy się stoi czy się leży, co potwierdza raport NIK. W prywatnych firmach jeśli HR nie znajduje pracowników to się go zastępuje. Poza tym np. w IT pracownicy HR dostają premie za znalezienie pracownika. Ja osobiście miałem okazje spotkać się z różnymi pracownikami HR w czasie
Pobierz
źródło: comment_h2IxH4q88ctFxH9T7bgjNLvxmCpGeR8d.jpg
urzedy pracy pełnią tylko rolę drogiego portalu z ogłoszeniami o pracę.

@tallman: no to niezłą masz wiedzę na temat urzędów pracy
https://mfiles.pl/pl/index.php/Urz%C4%85d_pracy

Pracujący tam nie mają żadnej motywacji żeby znaleźć ludziom prace


@tallman: motywację do znalezienia pracy powinien mieć pracownik, a nie żaden hr, publiczny czy prywatny.

Swoją drogą, super dowód z tym screenem. Mam też swój.
Pobierz
źródło: comment_MLf3Vwd1H7AMnyfrkYVA84zR1VqKVw2m.jpg
@lewackie_japko: ty z kolei uważasz że HR w firmie prywatnej pełni tylko takie funkcje jak urząd pracy. Odniesiesz się może do raportu NIK skoro twoim zdaniem urzedy pracy spełniają swoją funkcje?

motywację do znalezienia pracy powinien mieć pracownik, a nie żaden hr, publiczny czy prywatny.

Powiedz mi w takim razie po pracownik urzędu pracy ma się starać żeby znaleźć komuś pracę zamiast zwyczajnie go zbywać, tak jak to sie zresztą dzieje.