Wpis z mikrobloga

Siemanko #wroclaw mam generalnie absurdalne pytanie ? W jaki sposób u nas liczy się wodę ? Dostaliśmy kalkulacje od właściciela i rzekomą niedopłatę na 1099 zł z racji przekroczenia zużycia wody. Nie przyniósł nam rachunku tylko podał liczby tj 77m3 ciepłej za 16.20/m3 oraz 96m3 zimnej za 11.11 (stan liczników spisywaliśmy sami) On to policzył tak

Ciepła 77 x 16.20 =1247
Zimna 96 x 11.11 = 1066
Ścieki 173 x 11.11 = 1922

z tym, że jak sprawdzałem na internecie, to 11,11 jest ceną w której skład wchodzi zimna i ścieki, tak więc ostatnia wartość te 1922 to chyba jest jakaś kalkulacja z dupy i próba ruchania mnie na hajs ;> Na prośbę o rachunki za wodę drugi miesiąc z rzędu usłyszałem, że dostanę za miesiąc. Oczywiście teraz właściciel dupy nie ruszy, bo mój różowy pasek jak #!$%@? zawsze gdy wznoszę o coś protest robi za moimi plecami i sama wpłaciła hajs na poczet tej rzekomej niedopłaty.

Da radę ktoś mi to rozpisać jak to wygląda ? Wcześniej opłacałem sobie media sam, bo dostawaliśmy faktury, ale właściciel w nowym mieszkaniu ma najwyraźniej inny pogląd na sprawę i media pokrywa w cenie wynajmu a potem ewentualnie przychodzi z jakimiś niedopłatami (bo pewnie nadpłaty za hu by nie oddał)
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Grzabek: 11.11 groszy to na 99.99% juz cena woda + scieki, bo podobne ceny za 1m3 wychodza w Poznaniu (no cos okolo 12.1 w jednorodzinnym). W #!$%@? chce cie zrobic moim zdaniem :D
  • Odpowiedz
@Grzabek: no z tego co ja rozumiem z mojego rozliczenia to #!$%@?łem w pół roku prawie 15m3 wody, z czego prawie 5m3 ciepłej za 29,11PLN/m3 a reszta to woda zimna po 11,11PLN/m3. nie wiem tylko jak się ma do tego "opłata abonamentowa za wodę i ścieki" ale z tego co się orientuję to ścieki masz w cenie wody z założenia - tu może dochodzić jakaś śmieszna opłata za utrzymanie samej
  • Odpowiedz
@Grzabek: strasznie duże to zużycie, po jakim czasie się rozliczasz? Czy może pan właściciel zapomniał odjąć stan licznika z poprzedniego odczytu ;P
  • Odpowiedz
@Sigrun: Stan licznika spisujemy sami, trochę zużycie mnie nie dziwi bo moja różowa jest bardzo rozrzutna jeśli chodzi o wodę, mimo próśb uruchamia niepełną zmywarkę, pralkę, prysznice trwające po 45 minut. Pewnie to wszystko się zebrało na takie kosmiczne zużycie. Tak czy owak - czekam na rachunki i będę mógł coś więcej z tego wywęszyć
  • Odpowiedz
mimo próśb uruchamia niepełną zmywarkę


@Grzabek: Współczesne zmywarki zużywają max kilkanaście litrów na jedno mycie, więc nawet gdyby przez rok nastawiać codziennie niepełną zamiast pełną co półtora dnia to różnica wyjdzie i tak na poziomie max 1m3 rocznie, oczywiście samej zimnej wody. Pralka może zużyć kilka razy więcej wody niż zmywarka. Ale razem z obu urządzeń ciągle to będzie różnica około 5m3 wody rocznie (może max 10m3 przy szaleństwie używania
  • Odpowiedz