Wpis z mikrobloga

kupiłem na #aliexpress (niby oryginalne) pakiety do #mjx #bugs3,
zamiast 15 min, lot trwa na nich ok 5 min
Mam jeszcze ochronę #paypal więc chcę otworzyć spór,
tylko jak to można udokumentować?
Jedyne co mam to filmiki z lotów, gdzie lot na oryginalnym aku trwał te kilkanaście minut,
a na kupionych 5min.
No tylko że nie mam żadnego dowodu że naładowałem aku na maxa, że latałem właśnie na tych itp.
Najlepiej pewnie by było zmierzyć ile mAh zostało włożonych w aku podczas ładowania, ale nie mam takiego sprzętu.
Ktoś z was miał taki problem?
Jakieś pomysły?
#zakupyzchin #drony #dron #modelarstwo
  • 18
@pabury: jeszcze ciekawą rzeczą jest to, że
po ok 5 min dron ostrzega przed rozładowaniem aku (więc napięcie musi być koło 3,7V na celi),
natomiast po wylądowaniu i sprawdzeniu aku miernikiem ma on ok 3.9-4.0V
Myślałem że coś z woltomierzem w kopterze jest nie tak, ale na oryginalnym aku wszystko działa normalnie
@pabury Ale czemu miałbyś zakładać spór PayPal aliexpressowi? To tylko pośrednik, gdzie tu jego wina?
Masz program ochrony kupujących na Ali to z niego korzystaj. Niepotrzebnie zastanawiasz się nad tym jak udowodnić, że towar nie działa - skoro bateria nie trzyma nawet połowy tego co oryginalna, tzn. że jest lewa lub uszkodzona, tylko się upewnij, że sam nie popełniłeś błędu przy ładowaniu czy coś. I sprawdź oryginalny, angielski opis oferty czy na
@Tarec: na ali skończyłą mi się ochrona, dlatego PP
jak PP odda mi kasę to raczej ali ją od majfrienda ściągnie
nie wiem czy jest mowa o zamienniku, czy nie, sprawdzę
jest mowa że ma 1800mAh, czyli tyle co oryginał, a tyle to nie ma na pewno
po ok 5 min dron ostrzega przed rozładowaniem aku (więc napięcie musi być koło 3,7V na celi),

natomiast po wylądowaniu i sprawdzeniu aku miernikiem ma on ok 3.9-4.0V


@pabury: Wyższa rezystancja wewnętrzna podróbki.

A jak chcesz kręcić filmik dla pp, cóż najlepiej było by mieć ładowarkę z pomiarem pojemności i rezystancji wewnętrznej. A tak jak masz możliwość to filmik bez cięcia od odłączenia pakietu z ładowarki po rozładowanie.
@pabury: a miały ślady uzytkowania, czyli rysy? Wcześniejszy sygnał świadczy o niskim C i dużej rezystancji wewnętrznej. Spróbuj rozebrać jedną sztukę i oryginał i porównaj nadruk na pakiecie czy się różni. Ogólnie te dodawa e do drona sa5bardzo dobre i mają wyższe C (25) niż podaje mjx. Inne są z reguły słabsze. Czym doszły akusy, nie było vatu?