Wpis z mikrobloga

Konto google w smartfonie to jakiś żart, kradną tobie (lub gubisz) telefon, zahasłowany, zaszyfrowany, itd. Taki osobnik robi hard reset, wtedy telefon woła przy pierwszej konfiguracji o dane poprzedniego konta (login, hasło) w celu aktywacji. Wtedy wchodzisz na youtube, wpisujesz w wyszukiwarce nazwę telefonu + "frp" - (Factory Reset Protection), stosujesz się w nim do instrukcji, i za jakieś 10 minut masz odblokowany telefon. Możesz go sobie normalnie używać, założyć swoje konto google, itp.
A właściciel już nigdy go nie znajdzie.
Gówno, nie zabezpieczenie. Iphony to mają dobrze, jak masz blokadę icloud to z telefonu masz podstawkę pod kubek. Nic nie zrobisz, chyba, że masz kolegę w apple. W samsungach też jest opcja z kontem samsunga, można zablokować, android się nie uruchomi.
Nie wiem, jak jest w xiaomi, huawei. Można je tak zabezpieczyć, żeby nie dało się go normalnie używać?
I nie chodzi mi o blokadę IMEI u operatora - to działa jak ci ukradną telefon, zgłaszasz na bagiety, potem u operatora, ale w przypadku zgubienia zostaniesz olany.
Również nie chodzi mi o programy wymagające roota. Nie wszyscy potrafią się w to bawić.
Zatem ponawiam pytanie - Czy Xiaomi i Huawei da się zablokować w podobny sposób jak iphony lub samsungi?
#telefony #smartfon #iphone #google #factoryresetprotection #frp #android #serwisgsm #pytaniedoeksperta
ziemniac - Konto google w smartfonie to jakiś żart, kradną tobie (lub gubisz) telefon...

źródło: comment_CdcYDGGELmEs1xVMVmS3GUSSByohJZib.jpg

Pobierz
  • 3
@ziemniac: konto xiaomi jescze trzeba ominąć, nie za łatwo. ale nikt się w to nie #!$%@? bo imei ciepłe, tak samo jak z iphone tak i z androidami ładujesz płytę główną z potłuczonego lub inaczej uszkodzonego telefonu.