Wpis z mikrobloga

@niezmarnujtlenu: Mam Pajaka Core 400L - kompresowalność, jakość szycia i zamków na najwyższym poziomie.
Generalnie czego byś nie wybrał z oferty Pajak / Cumulus / Aura - powinieneś być bardzo zadowolony, a w tych niehardkorowych modelach ceny są mocno racjonalne.
  • Odpowiedz
@Afrati: @BBlaska: aha i jeszcze jedna sprawa. Czy rozumowanie typu: lepiej kupić zestaw: tarp - dobry śpiwór - dobra mata, niż przeciętny śpiwór - namiot - dobra mata, jest słuszne? Jestem trochę ograniczony budżetowo także muszę na razie rezygnować z niektórych rzeczy kosztem innych.
  • Odpowiedz
Mate Polecam oczywiście ale jest nie poręczna. Jeśli to ma być dobry wypadzić i wygodny daleko nie trzeba iśc to kupuj karimate i szpiwór puchowy. a Jeśli tylko kilka wypadów i dalekich to im mniej bierzesz tym lepiej dla CIebie . Bier śpiwór sam najwyżej bedziesz spał w ciuchach. Dobry patent jest z różową. Zapinasz dwa szpiwory razem ze sobą na zamki (zazwyczaj się da) i śpicie sobie razem ;)
  • Odpowiedz
@niezmarnujtlenu: Volven robi mocno budżetowe puchy. Kolega ma, po dwóch wypadach w teren popruły mu się okolice zamka, coś kombinował z gwarancją, nie pamiętam jak się sprawa skończyła.
Co do zestawu z wyborem tarp-namiot, to tutaj wszystko zależy od warunków, w jakich planujesz nocować.
Jeśli chodzi o góry, to zdecydowanie bardziej uniwersalnym rozwiązaniem będzie lekki namiot. Jesli ogranicza Cię budżet i jednocześnie nie jesteś pod jakąś wielką presją czasu, to
  • Odpowiedz
@niezmarnujtlenu: W takim razie zdecydowanie namiot - możliwość odizolowania się, zabezpieczenie przed wiatrem, brak łatwego dostępu do sprzętu dla osób postronnych...
Tarp sprawdza się raczej przy obozowaniu w lesie, ja z kolei używam tarpów też nad hamakiem.
  • Odpowiedz
Naturehike nie miałem okazji macać, więc nie wskażę Ci konkretów - na grupach "tematycznych" sporo osób chwali ten sprzęt, jednak pamiętam narzekania na krótkie sypialnie w Naturehike - zweryfikuj to przed zakupem. Te wymienione przeze mnie firmy to już nie jest ryzyko na zasadzie "cholera wie, co chińczyk przyśle" - to przemyślane i zazwyczaj bardzo fajnie wykonane produkty, ze współczesnych materiałów.
  • Odpowiedz